اخبارسیستان و بلوچستان

دوره حکومت مهدوی و وظایف منتظران ویژه فرهنگیان خاش برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) سیستان و بلوچستان، دوره حکومت مهدوی و وظایف منتظران ویژه فرهنگیان  روز دوشنبه بیست و هفتم آذرماه در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خاش برگزار شد.

این دوره با هدف بررسی و تبیین مبانی فکری مهدویت و انقلاب اسلامی، آشنایی با جایگاه مهدویت در اندیشه اسلامی، در اجرای تفاهم نامه بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان با اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان به مدت ۲۰ ساعت ضمن خدمت برگزار شد.

حجت الاسلام دهقان امام جمعه و مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) شهرستان خاش به بررسی جایگاه مهدویت در هندسه دین، آخر الزمان، تهدیدها و فرصت ها، غرب و مهدویت، انقلاب اسلامی و مهدویت (زمینه سازی)، مهدویت و تمدن نوین اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، جریان شناسی انحرافات مهدوی معاصر، شبه شناسی مهدویت و شاخص های حکومت مهدوی پرداخت.

امام جمعه خاش گفت: موضوع مهدویت از مسائل مشترک مسلمین است و باور دارند که پیامبرخدا(ص) فرموده اند: در آخرالزمان فرزندی از نسل من ظهور می کند و جامعه را پر از عدل و داد خواهد کرد پس از آنکه پر از ظلم و ستم شده باشد.

وی گفت: فرهنگیان نقش مهمی درگسترش فرهنگ مهدویت، امید و انتظار دارند و این معلمان هستند که می توانند معارف حجت زنده خدا را به نسل‌های کنونی و آینده منتقل نمایند، چرا که عدم شناخت امام در این عصر موجب می گردد زندگی و مرگ جاهلانه داشته باشیم.
دوره حکومت مهدوی و وظایف منتظران ویژه فرهنگیان خاش

دوره حکومت مهدوی و وظایف منتظران ویژه فرهنگیان خاش

دوره حکومت مهدوی و وظایف منتظران ویژه فرهنگیان خاش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا