معرفی بنیاد

بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، به عنوان نهادی فرهنگی، غیرانتفاعی و غیردولتی و دارای شخصیت حقوقی و استقلال مالی و اداری که دارای تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران می‌باشد، به‌منظور ترویج و معرفی فرهنگ مهدویت و آشناسازی اقشار جامعه ــ به ویژه نسل جوان ــ با شخصیت امام مهدی علیه‌السلام و تحکیم پایه‌های امامت و ولایت، پس از کسب موافقت مقام‌معظم‌رهبری از سوی حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین قرائتی، در سال ۱۳۷۹ تأسیس گردید و نسبت به محورهای زیر اقدام می‌نماید:

۱. بازشناسی فرهنگ انتظار و تلاش برای معرفی حضرت مهدی موعود علیه‌السلام و معرفی نایبان خاص و عام ایشان از طریق تبلیغ و پژوهش علمی، تدوین و نشر کتب و نشریات، تولید لوح‌های فشرده و نرم‌افزارهای رایانه‌ای، خلق آثار فرهنگی، هنری و ادبی و بهره‌وری از سایر زمینه‌های رسانه‌ای و ایجاد ارتباط با موسسات تحقیقاتی داخلی و خارجی و مبادله اطلاعات و خدمات، درباره شناخت حضرت مهدی علیه‌السلام و برگزاری اجلاس‌های پژوهشی، علمی و ادبی پیرامون شناخت شخصیت امام موعود.

۲. پژوهش درباره نظریه «حکومت واحد جهانی» بر اساس کتاب و سنت و عترت رسول خدا و شناخت موانع تقریب مسلمانان و نیز تدوین و نشر نظرات دانشمندان، علما و مفسران شیعه و سنی پیرامون جایگاه حضرت مهدی علیه‌السلام در کتاب و سنت.

۳. پژوهش پیرامون تأثیر اندیشه مهدویت در سایر ادیان و مکاتب و بررسی نهضت‌های فکری، اجتماعی و سیاسی منسوب به این آموزه از طریق برقراری ارتباط با حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و فرهنگی برای برگزاری کلاس‌ها و کرسی‌های امام‌شناسی به‌ویژه شناخت حضرت مهدی علیه‌السلام و هدایت پایان‌نامه‌های تحصیلی به سوی موضوع مهدویت.

۴. تلاش برای انسجام و ساماندهی ارگان‌ها و افراد فعال در زمینه مهدویت و پاسخگویی به پرسش‌ها وشبهات وارده در ابعاد مختلف وجودی حضرت مهدی علیه‌السلام.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

دکمه بازگشت به بالا