البرز

اردوی زیارتی سیاحتی شهرری برای مربیان و فعالان مهدوی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف استان البرز، صبح جمعه با هماهنگی های انجام شده توسط بنیاد البرز جهت برگزاری اردوی زیارتی _سیاحتی ، سه دستگاه اتوبوس، متشکل از ۱۱۰ نفر از مربیان،فعالان و اعضاء کادر بنیاد البرز، از کرج به مقصد شهر ری حرکت کردند.
شرکت کنندگان این اردو، در اولین بازدید در آرامستان ابن بابویه واقع در شهر ری بر مزار شیخ رجبعلی خیاط، مؤذن زاده اردبیلی، غلامرضا تختی بازدید وفاتحه ای قرائت کردند.
در ادامه برای بازدید ازیک بنای تاریخی به سمت برج طغرل رفتند. طبق سخنان کارشناس این بنا، برج طغرل در دوران سلسه سلجوقیان ساخته شده است.
گفته می‌شود، ویژگی منحصر به فرد برج طغرل ساعت آفتابی نام دارد که در دل کنگره های آن پنهان شده است.
پس از بازدید از این بنای تاریخی، مربیان مهدویت برای زیارت آرامگاه شیخ صدوق رحمت الله علیه که از علماء ومحدثین بزرگ وصاحب کتاب من لایحضره الفقیه از کتب اربعه شیعه است حرکت کردند.
از دیگر آثار شیخ صدوق، معانی الاخبار، عیون اخبار الرضا، الخصال، علل الشرایع و صفات الشیعه است.
همچنین طبق رسم هر سال بنیاد البرز مراسم تجلیل از مربیان در سالن اجتماعات شیخ صدوق اعلی الله مقامه برگزار شد.
در این مراسم ابتدا حجت‌الاسلام عسکری مدیر بنیاد البرز سخنرانی کرد وسپس از تعدادی ازمربیان مهدویت با اهداء تقدیر نامه و هدایا تجلیل بعمل آمد.
همچنین بخش ویژه مراسم تجلیل،اهداء انگشتر متبرک رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دامت حفاظاته، به حجت الاسلام امینی از اساتید بنیاد و معاونت مالی بنیاد آقای عبدالحسینی از زحمتکشان بنیاد البرز بود.
بخش پایانی این اردو زیارت امامزادگان حرم شاه عبدالعظیم علیه السلام بود، که عاشقان خسته جان و چشم به راهان گل نرگس، با حال خوش معنوی و کوله باری از دلهای شکسته از فراق، پنجه در شبکه های ضریح نورانی امامزادگان ندای یا صاحب الزمان ادرکنی نجواکردند و روح وجان را با انوار مقدس آن بقاع متبرک جلا دادند.
اردوی زیارتی سیاحتی شهرری برای مربیان و فعالان مهدوی برگزار شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا