اخبارسیستان و بلوچستان

رمز و راز رستگاری و موفقیت در دنیا را باید در آموزه های دین و کلام معصومین(ع) جستجو کنیم

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان سیستان و بلوچستان، بمناسبت ولادت امام حسن عسکری(ع) مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان با برنامه تلویزیونی شبکه استانی هامون که به گویش سیستانی پخش می شود روز دوشنبه یکم آبان ماه به ضبط برنامه پرداخت.

در این برنامه مدیر بنیاد استان اظهار داشت: رمز و راز رستگاری و موفقیت در دنیا را باید در آموزه های دین و کلام معصومین(ع) جستجو کنیم.

شهرکی افزود: امام یازدهم با اهالی خانواده بخصوص همسرشان با تواضع رفتار می کرد و فرمایشی از امام همام را بیان کرد که امام می فرمایند: کسی که با خانواده اش با تواضع باشد در آخرت از صدیقین محسوب می شود و از شیعیان واقعی امیر المومنین(ع) است.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان اظهار داشت: امام حسن عسکری(ع) همواره به فرزندشان حضرت مهدی(عج) با احترام برخورد می کرد و اطرافیان را به رعایت حال امام مهدی(عج) سفارش می کردند و روایتی را از امام یازدهم در رابطه با تربیت فرزند بیان کرد که حضرت می فرمایند: با فرزندانتان طوری رفتار نکنید که احساس کنند می توانند مقابل تان بایستند چون در این صورت وقتی بزرگ شدند با شما طوری رفتار می کنند که مجبورید آنان را نفرین کنید.

وی در پایان اعلام نمود: دوران زندگی امام حسن عسکری(ع) دوره حساسی بود بخصوص در ارتباط با فرزندشان که باید ایشان را در دوران اختفا از دشمنان حفظ کند، چرا که می خواستند وی را به قتل برسانند و هم باید او را به جامعه و خواص معرفی کند که در رابطه با امام به گمراهی نیافتند و در این رابطه وظایفی از طریق سازمان وکالت بر عهده سفیران و وکلا گذاشتند که آنان نیز زمینه را برای غیبت امام فراهم کردند.

ضبط برنامه تلویزیونی مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا