اخباردسته‌بندی نشدهسیستان و بلوچستان

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) با ریاست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری زاهدان دیدار کرد

شهرکی: باید تمام مقصد و عمل ما برای ترویج و زمینه سازی ظهور باشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) سیستان و بلوچستان، مدیر و مسئول فرهنگ و آموزش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان با ریاست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری زاهدان روز شنبه چهارم شهریور ماه دیدار کردند.

این جلسه با هدف همکاری های مشترک در سال جاری در محل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری زاهدان برگزار شد.

در این جلسه ابتداء شهرکی مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان از همکاری شهرداری زاهدان در اجرای برنامه های مهدوی در سال گذشته تقدیر و تشکر نمود.

وی حدیثی از کتاب الدر المنثور معروف به تفسیر سیوطی نقل کرد که حضرت علی(ع) می فرمایند: سَیُخْرِجُ اَللَّهُ تَعَالَى مِنْ صُلْبِهِ رَجُلاً بِاسْمِ نَبِیِّکُمْ فَیُشْبِهُهُ فِی اَلْخَلْقِ وَ اَلْخُلُقِ خداوند از نسل او (امام حسین)مردی را همنام پیامبرتان بر خواهد انگیخت که در آفرینش و اخلاق نیز شبیه آن حضرت است.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در ادامه اظهار داشت: حال باید ببینیم خداوند بزرگ پیامبرش را در قرآن چگونه معرفی کرده است. و آیات: وَإِنَّکَ لَعَلَىٰ خُلُقٍ عَظِیمٖ (سوره قلم آیه ۴) وَ ما أَرْسَلْناکَ إِلَّا رَحْمَهً لِلْعالَمِینَ (سوره انبیاء آیه ۱۰۷) بِالْمُؤْمِنِینَ رَؤُفٌ رَحِیمٌ ( سوره توبه آیه ۲۸) أَشِدَّاءُ عَلَى الْکُفَّارِ ( سوره فتح آیه ۲۹) راقرائت نمود.

شهرکی بیان کرد: حضرت مهدی(عج) نیز چنین است لذا باید تمام مقصد و عمل ما برای ترویج و زمینه سازی ظهور چنین انسان الهی باشد که عدل و داد را حاکمیت می دهد.

وی افزود: انتظار ما این است که شهرداری هم در برنامه های معرفتی شامل دوره های آموزشی و هم در برنامه های تبلیغی سال ۱۴۰۲ دامنه فعالیت خود را گسترش دهد. همچنین برنامه های مهدوی سال ۱۴۰۲ را بیان کرد.

سپس عابدی ریاست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری زاهدان ضمن بیان خیر مقدم و تشکر از حضور مدیر و معاون فرهنگ و، آموزش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان اعلام نمود در اجرای برنامه های مهدوی در مناسبت ها چون گذشته حضور فعال خواهند داشت.

وی گفت: با توجه به اینکه زمینه برای آموزش کارکنان و سایر اقشار مرتبط با شهرداری در مناطق مختلف شهر مهیا است هماهنگی لازم را بعمل خواهیم آورد تا در مساجد ، فرهنگ سراها، امر ترویج معارف مهدوی انجام شود.

دیدار مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) با ریاست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری زاهدان

 

دیدار مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) با ریاست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری زاهدان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا