اخبارسیستان و بلوچستان

شورای سیاستگذاری، پشتیبانی و هماهنگی فعالیتهای مهدوی استان سیستان و بلوچستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان سیستان و بلوچستان، چهارمین نشست شورای سیاستگذاری، پشتیبانی و هماهنگی فعالیتهای مهدوی استان سیستان و بلوچستان در سال ۱۴۰۲، روز سه‌شنبه هفدهم بهمن ماه در محل مرکز مدیریت حوزه های علمیه برگزار شد.

این جلسه با هدف هم افزایی، برنامه ریزی و هماهنگی ایام الله دهه مهدویت با حضور مسئولین نهادهای فرهنگی و به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین رمضانی امام جمعه موقت زاهدان برگزار گردید.

در این جلسه شهرکی مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) و تقدیر و تشکر از حضور مسئولین دستگاه های اجرایی عنوان کرد: دهه مهدویت از ۵ تا ۱۵ شعبان است و ما در این دهه برنامه های متفاوتی داریم از جمله مهم ترین این برنامه ها که به صورت ملی در ۲۹ و ۳۰ بهمن ماه در زاهدان برگزار می شود، همایش ملی مهدویت محور وحدت در مذاهب اسلامی است.

وی گفت: این رویداد مهم ملی مهدوی یکی از اقدامات خوبی است که با حمایت مسئولین فرهنگی، آموزشی، استانداری و در رأس آن ها با نظر و حمایت نماینده ولی‌فقیه قرار است انجام شود.

در ادامه حجت الاسلام رمضانی امام جمعه موقت زاهدان بیان کرد: بحث مهدویت از جمله مباحثی است که ما بعد از مسئله توحید بیشترین اشتراکات را در آن با برادران اهل سنت داریم لذا این می تواند یکی از مهمترین محورهای وحدت در بین شیعه و سنی در استان باشد.

وی افزود: امسال حضور علمی استان نسبت به سال های گذشته پر رنگ تر شده است و مقالات بسیار خوبی از استان ما و دیگر استان ها فرستاده شده است.

در پایان حجت الاسلام رمضانی به نمایندگی از آیت الله محامی از مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان و همکارانشان و مجموعه دوستانی که وارد میدان گسترش فرهنگ مهدویت در این استان می شوند تقدیر و تشکر کرد.

شورای سیاستگذاری، پشتیبانی و هماهنگی فعالیتهای مهدوی استان سیستان و بلوچستان برگزار شد

شورای سیاستگذاری، پشتیبانی و هماهنگی فعالیتهای مهدوی استان سیستان و بلوچستان برگزار شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا