اخبارسیستان و بلوچستان

اولین سه شنبه مهدوی سال تحصیلی ۱۴۰۲ دبستان دخترانه شهید نامجو زاهدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان سیستان و بلوچستان، اولین سه شنبه مهدوی در سال جاری تحصیلی بصورت محوری با حضور جمعی از مسئولین آموزشی و اجرایی، دانش آموزان و والدین در دبستان دخترانه شهید نامجو یک زاهدان برگزار شد.

در این مراسم که مدیر و معاونت امور بانوان بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) حضور داشتند، مصاحبه ای با سمیه حیدری مدیر آموزشگاه که از اساتید مهدوی استان می باشد توسط روابط عمومی بنیاد انجام شد که به شرح ذیل می باشد:

با توجه به بازگشایی مدارس، دبستان شهید نامجو یک اولین آموزشگاهی است که اولین سه شنبه مهدوی را در استان برگزار می کند، چه برنامه های قرار است امروز انجام شود؟
با هدف ترویج و آشنایی با معارف مهدوی و تلفیق آموزش با پرورش آیین نواخته شدن زنگ سه شنبه های مهدوی با اجرای گروه سرود ” آقا اجازه ” توسط ۳۱۳ نفر از دانش آموزان دبستان شروع خواهد شد و دانش آموزان متناسب با گروه سنی از طریق شعر خوانی، دکلمه خوانی، دست سازه، دعوت از مربی مهدویت، سفره صلوات، بازی و برنامه های متنوع دیگر با امام زمان(عج) خویش آشنا می شوند.

با توجه به اینکه شما از اساتید مهدوی استان هستید و همچنین مدیر آموزشگاه، میزان علاقه دانش آموزان به فراگیری معارف مهدوی چگونه است؟
میزان علاقه مندی دانش آموزان و مشارکت اولیاء بویژه استقبال مادران در همراهی برنامه فراتر از انتظار است، به گونه ای که در روز سه شنبه از قریب به ۹۰۰ دانش آموز دبستان، کمترین عدم حضور دانش آموز را در مدرسه شاهد هستیم و خانواده ها اذعان دارند که بچه ها در این روز با ذوق و شوق به مدرسه می آیند. همچنین تمامی نذورات، پذیرایی و زیبا سازی محیط نیز با همراهی مادران انجام می شود.
در همین راستا به نیت سلامتی آقا امام زمان(عج) در اولین سه شنبه مهدوی نذر جوراب، کلاه و لوازم التحریر با استقبال فوق العاده دانش آموزان همراه بود.

توصیه شما به سایر مربیان و اساتید مهدوی و همچنین مدیران مدارس برای ترویج معارف مهدوی چیست؟
بستر انجام کار و فعالیت در بین دانش آموزان و اولیاء آماده است، متناسب با گروه سنی و در نظر گرفتن فرهنگ هر منطقه و شهرستان با اولویت قرار دادن دانش آموزان دوره ابتدایی تربیت نسلی در طراز دولت امام عصر(عج) را در دستور کار قرار دهیم.
باشد که مورد توجه آقا و مولایمان قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا