اخبارکرمانشاه

مراسم ویژه سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) در کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمانشاه، مراسم ویژه ماه ربیع الاول و محفل انس با قرآن و امام عصر(عج) در روز سه شنبه یازدهم مهرماه با میزبانی ستاد مدیریت تحول در حکمرانی در محل حوزه هنری خیام کرمانشاه برگزار گردید.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین محمد جواد یعقوبیان با بیان اینکه از شعائر اسلامی نظیر عاشورا، مهدویت، غدیر، قربان و … باید برای ترویج آموزه های ناب دین مبین اسلام بهره بگیریم تا شاهد جولان فرهنگ بیگانه در جامعه اسلامی نباشیم، گفت: باید نهم ربیع الاول سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) و همچنین هفدهم ربیع الاول میلاد حضرت رسول صلی الله علیه و آله نیز همانند عید غدیر در سطح شهرستان های کشور با برپایی موکب های فرهنگی مهدوی به ترویج فرهنگ مهدویت و انتظار پرداخت که فرهنگ مهدوی در ذهن و حافظه افراد نهادینه شود.

وی با نقل قول از حضرت آیت الله نوری همدانی در خصوص امام عصر(عج) گفت: خداوند ویژگی های برجسته ای(صفات پیغمبران از اولین تا آخرین) به حضرت مهدی(عج) داده که به هیچ یک از امامان عطا نکرده است.

حضرت مهدی(عج)، طول عمر و بردباری را از نوح(ع)، بت شکنی را از ابراهیم(ع)، قیام در مقابل جبار را از موسی(ع)، قضاوت را از سلیمان(ع)، جمال و ملک داری را از یوسف(ع)، معجزات روشن را از عیسی(ع) و قیام و انقلاب جهانی را از حضرت محمد صلوات الله علیه به ارث برده اند. تمام فرشتگان و حتی فرشتگان جنگ بدر و احد به علاوه ۳۱۳ نفر از نخبگان مخصوص از سراسر شهرهای اسلامی در خدمت ایشان خواهند بود. این تحولات بزرگیست که زمینه سازی می خواهد. تمام این زمینه ها باید توسط مسلمانان و شیعیان به وجود بیاید و از همه مهم تر مردم آمادگی پذیرفتن فرمایشات ایشان را داشته باشند.

مراسم ویژه سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) در کرمانشاهمراسم ویژه سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) در کرمانشاهمراسم ویژه سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) در کرمانشاه مراسم ویژه سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) در کرمانشاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا