مرکزی

دوره آموزشی تربیت مربی کودک، نوجوان و خانواده با موضوع نماز و مهدویت در استان مرکزی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) استان مرکزی، دوره آموزشی تربیت مربی نماز و مهدویت روز پنجشنبه ۷ اردیبهشت ماه با حضور محمدرضا جعفری مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، حجت الاسلام محمدصادق کفیل مدرس مرکز تخصصی مهدویت، حجت الاسلام باقی و حجت الاسلام ملایی از مدرسین مرکز تخصصی نماز و مهدویت، احمدرضا نوازنی مدیر کل آموزش و پرورش، مریم صالحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش و حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) و ستاد اقامه نماز استان در محل سالن همایش دانشگاه فنی و حرفه ای امیر کبیر اراک برگزار شد.

در ابتدای این دوره مریم صالحی ضمن خیرمقدم و تبریک پیشاپیش روز معلم، مباحثی را در خصوص نحوه برگزاری دوره برای حاضرین در جلسه بیان کرد.

در ادامه جلسه حجت‌الاسلام کفیل گفت: آموزش قرآن، مهدویت و نماز ویژه دانش آموزان لازم است، اما کافی نیست، همراه با آموزش باید به تغییرات روحیات جامعه هدف نیز توجه کرد،از این رو «یزکیهم» بر «یعلمهم» مقدم شده است.
وی دغدغه‌مندی تربیت دانش‌آموزانی متعهد را به مربیان توصیه کرد و گفت: نظام تربیتی در خانواده ایجاد می‌شود و در انجام این امر وراثت، محیط و اراده نقش بسیار مهم و اثرگذار دارند، تمام روانشناسان تربیت را به ۶ اصل مهم مرتبط دانستند که تمام این اصول به خانواده باز می‌گردد.

کفیل ورود به دل خانواده را رمز موفقیت آموزش و پرورش دانست و بیان کرد: مربیان طرح امین و مدیران مدارس به جای سرمایه‌گذاری در مدرسه به سمت خانواده حرکت کنند، در نظام زندگی باید به گونه‌ای گام برداریم که تربیت و رشد معنوی هدف اصلی باشد.

وی با یادآوری این مطلب که نظام تربیت به خانواده باز می‌گردد، اضافه کرد: خانواده‌ها به طور طبیعی از آموزش و پرورش توقع تربیت ندارند، بلکه انتظار آموزش دارند. به طور مثال اگر دبیر ریاضی مدرسه‌ای ضعیف کار کند، حتی خانواده‌های مذهبی نیز از ثبت‌نام فرزندشان در این مدرسه پرهیز می‌کنند.

کفیل با اشاره به این مطلب که اگر خانواده درست هدایت شده و در مسیر الهی حرکت کند قطعاً به نوجوانانی مسجدی، مهدوی و قرآنی خواهیم رسید، رمز موفقیت خانواده پیوند با مسجد و مسیر حرکت تربیتی در کانون خانواده بازی است.

دوره آموزشی تربیت مربی نماز و مهدویت دوره آموزشی تربیت مربی نماز و مهدویت دوره آموزشی تربیت مربی نماز و مهدویت دوره آموزشی تربیت مربی نماز و مهدویت دوره آموزشی تربیت مربی نماز و مهدویت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا