لرستان

بیان کارکردهای مهدویت لازمه تحقق تمدن‌سازی نوین است

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی(عج) استان لرستان، حجت الاسلام محمدجواد چراغی، در گفت و گو با  خبرگزاری شبستان ، ضمن تسلیت رحلت امام خمینی(ره) و قیام ۱۵ خرداد، اظهارداشت: با توجه به اینکه مهدویت مربوط به تمام ادیان است، برای تحقق تمدن نوین اسلامی باید کارکردهای مهدویت در زمینه‌های مختلف در کل جامعه بشری تبیین شود.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان لرستان عنوان کرد: امام راحل در سخنرانی های متعدد فرمودند: اگر می خواهیم انقلاب کنیم این انقلاب باید زمینه‌ساز ظهور باشد و هدف از شکل گیری انقلاب زمینه سازی مهدویت و تحقق عدالت محوری است و منظور از تحقق عدالت، عدالت کلی در زمینه های مختلف در دولت ولی عصر(عج) است و قیام و تلاش امام خمینی(ره) در همین راستا بود.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب سخنرانی های متعددی در راستای زمینه‌سازی ظهور مطرح کردند، عنوان داشت: از اهداف انقلاب زمینه سازی قیام حضرت مهدی (عج) است و در این راستا همگان رسالت سنگینی بر دوش دارند و تمام دستاوردهای انقلاب قرار است به نزدیک شدن ظهور حضرت مهدی موعود(عج) منجر شود و باید این دستاوردها برای جوانان امروز جامعه اسلامی تبیین شود.

حجت الاسلام والمسلمین چراغی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب در راستای تحقق عدالت فرهنگی و مذهبی بیان کرد: باید جوانانی تربیت شوند که زمینه ساز ظهور باشند و تمدن سازی مسله مهمی است و با توجه به اینکه امروز دنیا به سمت پوچ گرایی می رود، باید ببینیم کارکردهای مهدویت چیست.

وی با تاکید بر اینکه باید کارکردهای مهدویت را در جامعه بیان و تبیین کرد، خاطرنشان کرد: موضوع مهدویت نه تنها مربوط به تشیع بلکه مربوط به همه ادیان است و برای تمدن سازی نوین اسلامی باید کارکردهای مهدویت در ابعاد مختلف عدالت محوری، امیدآفرینی در زندگی و…را بیان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا