چهارمحال و بختیاری

ذات انقلاب اسلامی، حاکم کردن مهدویت بر جامعه است

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان چهارمحال و بختیاری به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز چهارمحال و بختیاری؛ امام‌جمعه شهرکرد تدوین برنامه‌های عملیاتی برای حاکمیت و زنده نگه‌داشتن فرهنگ مهدویت در جامعه را ضروری خواند و گفت: ذات انقلاب اسلامی، حاکم کردن مهدویت بر جامعه است و باید زمینه عملیاتی شدن آن همواره مدنظر قرار گیرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام افزود: باید برای جاری شدن فرهنگ مهدویت و همچنین نماز در لایه‌های مختلف جامعه تلاش‌های مختلفی صورت بگیرد و مهدویت به عنوان یک فرهنگ عمومی شناخته و حاکم شود.

وی با اشاره به آیات قرآن کریم در باب سپرده شدن جهان به مستضعفین و مفهوم موعود در این آیات تصریح کرد: مهدویت باید آن‌گونه که خداوند متعال اراده کرده است بر جامعه حاکم شود، به شکلی که نظم ظلمت، تجاوز، استکبار، زندگی کردن زیر فشار مستکبرین و تبعیض‌ها برهم زده شود و نظمی ارزشمند و حول محور حاکمیت مستضعفین در جهان شکل بگیرد.

نکونام اظهار داشت: از ابتدای خلقت آدم تا زمان ظهور، عمری است که در ادوار مختلف آن همواره حق و حقوق مستضعفین پایمال شده است و خداوند متعال اراده کرده است که این حق با ظهور منجی محقق شود و انقلاب اسلامی نیز بر اساس همین راه، شکل گرفته است تا زمینه تحقق این اداره الهی را فراهم کند.
وی با اشاره به اینکه ذات انقلاب اسلامی، حرکت دادن جامعه به سمت مهدویت است، گفت: انقلاب اسلامی ظرفیت و فرصت چنین امری را دارد و اگر بتوان انقلاب را در مسیر خود به درستی هدایت کرد و به پیش برد، تمامی برنامه‌های عملیاتی نیز به خودی خود در این راه ادامه می‌یابند.

امام‌جمعه شهرکرد بر لزوم پایداری و اجازه ندادن به دشمن برای ایجاد ناامیدی و رکود در جامعه تاکید و تصریح کرد: نباید به دشمن فرصت داد تبعیض و بی‌عدالتی را گسترش دهد چرا که بدون شک با پیش رفتن انقلاب، نظم و تمدن مهدوی در جامعه حاکم خواهد شد و شرایط نیز برای شکل‌گیری و ظهور حضرت حجت و کنار رفتن پرده‌ها مهیا می‌شود.

نکونام پذیرش اصل مهدویت و مهدوی بودن ذات حرکت انقلاب اسلامی را به عنوان یک باور مهم دانست و ادامه داد: اینکه کار‌ها و اقدامات در این مسیر چگونه صورت بگیرد نیز موضوع مهمی است، زیرا انقلاب با کار و جهاد به پیش می‌رود و باید هم کار فرهنگی و هم کار عملی برای تصحیح امور و خلع سلاح دشمن مد نظر قرار گیرد.

وی از پیشنهاد‌های مهم در حوزه برنامه‌های عملیاتی را برپایی مجالس قرائت دعای ندبه در استان بیان کرد و یادآور شد: برپایی این مراسم باید با حضور علما و شخصیت‌های برجسته دینی و فرهنگی هر هفته به شکلی پررنگ در مرکز استان و دیگر شهر‌ها دنبال شود، محتوای این دعا نوعی جهت‌دهی فکری است و با ذکر حجت‌های پروردگار از ازل تا به آخر، به شکلی شایسته آرمان بلند مهدوی را بیان می‌دارد.

امام‌جمعه شهرکرد در ادامه سخنان خود پیوند میان نماز و مهدویت را ناگسستنی خواند و گفت: هیچ نمازگزاری نمی‌تواند جدای از مهدویت باشد و باید به عنوان اقامه کننده این فریضه مهم دینی، مروج جدی فرهنگ مهدوی نیز باشد.

نکونام از امید به عنوان برجسته‌ترین ویژگی فرهنگ مهدوی نام برد و افزود: چراغ امید باید در جامعه فروزان و پرفروغ باشد و منتظرانی فعال، جدی و اثربخش در راستای ترویج فرهنگ مهدی حضور داشته باشند که این موضوع از ضوابطی است که لازم است به آن توجه شود.

معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) کشور هم که میهمان ویژه این نشست بود گفت: بیش از هزار موضوع در حوزه مهدویت از سطح پیش دبستانی تا حوزه و دانشگاه آماده سازی شده و این آمادگی وجود دارد بطور رایگاه آموزش داده شود.
حجت الاسلام نصوری همچین ازچاپ ۵۴۰ جلد کتاب شامل ۳۶۰ عنوان موضوع در حوزه مهدویت برای توزیع در سراسرکشور هم خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا