اخباراردبیل

نشست «ترویج فرهنگ نماز در محلات» در اردبیل برگزار شد

در نشست تخصصی «ترویج فرهنگ نماز در محلات» که با حضور بانوان خانه‌دار در اردبیل برگزار شد، حجت‌الاسلام نجفی‌نژاد راهکارهای دعوت فرزندان به نماز را ارائه کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان اردبیل، در راستای ترویج فرهنگ نماز و ارتقای سطح آگاهی و معنویت جامعه، به همت ستاد اقامه نماز استان اردبیل و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اردبیل، نشست تخصصی با عنوان «ترویج فرهنگ نماز در محلات» با حضور بانوان خانه‌دار در فرهنگسرای اصلانیان اردبیل برگزار شد.

این نشست که با استقبال گرم بانوان علاقه‌مند به مباحث دینی و تربیتی همراه بود، فرصتی مغتنم برای تبادل نظر و ارائه راهکارهای عملی در جهت نهادینه کردن فرهنگ نماز در خانواده‌ها و به خصوص ترغیب نسل نو به اقامه این فریضه الهی فراهم کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین نجفی‌نژاد، مدرس ستاد اقامه نماز و مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان اردبیل، در این نشست با اشاره به اهمیت نماز در تربیت دینی و اخلاقی فرزندان، به ارائه راهکارهای عملی برای دعوت فرزندان به نماز و پاسخگویی به شبهات و پرسش‌های آنان در این زمینه پرداخت.

وی با بیان خاطرات و تجربیات خود در این حوزه، تأکید کرد که دعوت به نماز باید با صبر، حوصله و محبت انجام شود و از روش‌های تلقین و اجبار پرهیز گردد.

حجت‌الاسلام نجفی‌نژاد همچنین با اشاره به نقش الگویی والدین در تربیت فرزندان، خاطرنشان کرد که اگر والدین خود نسبت به نماز اهتمام داشته باشند، فرزندان نیز به طور طبیعی به این فریضه الهی گرایش پیدا خواهند کرد.

در ادامه این نشست، بانوان حاضر نیز به بیان نظرات و تجربیات خود در زمینه ترویج فرهنگ نماز در خانواده‌ها پرداختند.

برخی از بانوان بر لزوم برگزاری کلاس‌های آموزشی برای والدین در خصوص شیوه‌های دعوت به نماز تأکید کردند و برخی دیگر خواستار تولید محتوای آموزشی جذاب و مناسب برای کودکان و نوجوانان در این زمینه شدند.

در پایان این نشست، با اهدای لوح تقدیر و هدایایی به مربیان و مدرسین فعال در حوزه آموزش نماز، از تلاش‌های آنان در جهت ترویج فرهنگ نماز در جامعه قدردانی شد.

اهمیت ترویج فرهنگ نماز در محلات

ترویج فرهنگ نماز در محلات، به عنوان کوچک‌ترین واحد اجتماعی، نقشی کلیدی در ارتقای سطح معنویت و اخلاق جامعه ایفا می‌کند.

با نهادینه شدن فرهنگ نماز در خانواده‌ها، فرزندان از سنین پایین با این فریضه الهی آشنا شده و آن را به عنوان بخش جدایی‌ناپذیری از زندگی خود می‌پذیرند.

این امر در نهایت به تربیت نسلی متدین و پایبند به ارزش‌های اسلامی می‌انجامد که در برابر چالش‌ها و آسیب‌های اجتماعی مصون‌تر خواهند بود.

نقش بانوان در ترویج فرهنگ نماز

بانوان به عنوان رکن اصلی خانواده، نقش مهمی در تربیت فرزندان و ترویج فرهنگ نماز در خانه دارند.

با اهتمام بانوان به اقامه نماز و تشویق و ترغیب فرزندان به این فریضه الهی، می‌توان شاهد رونق و شکوفایی فرهنگ نماز در جامعه بود.

امید است برگزاری چنین نشست‌هایی، گامی مؤثر در جهت ترویج فرهنگ نماز در محلات و تربیت نسلی متدین و پرهیزگار باشد.

نشست «ترویج فرهنگ نماز در محلات» در اردبیل برگزار شد

نشست «ترویج فرهنگ نماز در محلات» در اردبیل برگزار شد

نشست «ترویج فرهنگ نماز در محلات» در اردبیل برگزار شد

نشست «ترویج فرهنگ نماز در محلات» در اردبیل برگزار شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا