اخبارکرمان

سه شنبه های مهدوی در ناحیه یک کمیته امداد امام خمینی کرمان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمان، سه شنبه های مهدوی با قرائت زیارت عاشورا و سخنرانی مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمان روز سه شنبه بیست و پنجم مهرماه در ناحیه یک کمیته امداد امام خمینی کرمان برگزار شد.

در این جلسه بعد از قرائت زیارت عاشورا حجت الاسلام مهدی عربپور مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمان طی سخنانی فرازهایی از دعای عهد امام زمان(عج) را تشریح نمود.

عربپور با اشاره به دعاهای سلامتی دعای فرج و زیارت آل یس که متعلق به  امام زمان(عج) است بیان داشت: یکی از دعاهایی که خیلی توصیه شده که در روز خوانده شود، دعای عهد امام زمان(عج) است که در ارتباط با دعای عهد نقل می کنند که اگر انسان چهل روز به صورت متوالی دعای عهد را بخواند اگر در زمان ظهور بود و امام زمان را درک کرد خوشا به سعادتش و اگر هم نبود مثل کسی است در دوران ظهور حضرت در خدمت حضرت بوده و خدمت کرده.

وی همچنین گفت: حضرت امام(ره) یکی از دعاهایی که تأکید داشتند و خود حضرت بر خواندن آن مداومت داشتند دعای عهد بود.

مدیر بنیاد استان کرمان در ادامه اظهار کرد: دعای عهد هشت فراز دارد و هر هشت فصل آن خیلی مهم است و اولین بخش از آن خدا شناسی است بخش دیگر دعا درخواست های ما از خداست. یک بخش آن وضعیت ظهور امام زمان(عج) است بخشی از آن مربوط به قبل از ظهور است و یک بخش از آن عهد و عقد بین امام زمان است که در خصوص همین نکاتی را عرض میکنم.

عربپور در بخش دیگر گفت: اللَّهُمَّ إِنِّی أُجَدِّدُ لَهُ فِی صَبِیحَهِ یَوْمِی هَذَا وَ مَا عِشْتُ مِنْ أَیَّامِی عَهْدا وَ عَقْدا وَ بَیْعَهً لَهُ فِی عُنُقِی لا أَحُولُ عَنْهَا وَ لا أَزُولُ أَبَدا هر شیعه ای که به امامت معتقد هست و امام زمان(عج) را امام حی می داند و مرتبط با حضرت هست این را تکلیف خود می داند که با امام خودش بیعت کند.

حجت الاسلام عربپور در ادامه بیان کرد: انسان یک بیعتی را انجام می دهد و یک بیعتی را تجدید می کند. تجدید بیعت نشانه اطاعت پذیری از امام است و ما آنچه که بیعت داریم با امام عصر و حاضر خودمون هست امام حاضری که ظاهر نیست.

وی همچنین تشریح کرد: که ما غیر از بیعت با امام زمان(عج) عهد هم با حضرت می بندیم و این عهد و عقد همان گره است که ما با امام زمانمان بسته ایم و تا ظهور حضرت این گره باز نخواهد شد.

همچنین در این جلسه از فعالان مهدوی اداره کمیته امداد امام خمینی(ره) تجلیل شد.

سه شنبه های مهدوی در کمیته امداد امام ناحیه یک کرمان

سه شنبه های مهدوی در کمیته امداد ناحیه یک کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا