سیستان و بلوچستان

چهارمین نشست شورای سیاستگذاری ، پشتیبانی و هماهنگی فعالیتهای مهدوی سیستان و بلوچستان برگزار شد

 به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) سیستان و بلوچستان: چهارمین نشست شورای سیاستگذاری ، پشتیبانی و هماهنگی فعالیتهای مهدوی استان روز چهارشنبه بیست و ششم بهمن ماه برگزار شد.
در این جلسه که مسئولین دستگاه های فرهنگی حضور داشتند ، شهرکی مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان گزارشی از برنامه های تدوین شده نهادهای فرهنگی و آموزشی در رابطه با دهه مهدویت را مطرح کردند و اظهار داشتند مسئولین مربوطه نظرات تکمیلی را برای اجرایی شدن اعلام نمایند.
ایشان و همچنین مسئولین کمیته های علمی و اجرایی همایش ملی مهدویت و انقلاب اسلامی گزارشی مبسوط از روند علمی و اجرایی را تشریح نمودند.
در ادامه حجت الاسلام رمضانی امام جمعه موقت بیان داشت: اولاً تشکر از حاج آقای شهرکی بخاطر برگزاری همایش ملی مهدویت و برنامه ریزی دهه مهدویت ( که برنامه ها رو گزارش نمودند) این یک اتفاق پر برکت است که اولین همایش در سال ۹۷ در قم و دومین در سیستان و بلوچستان.
وی بیان داشت: برگزاری همایش ملی مهدویت یکی از برکاتش این است که چهره استان را آن طوری که باید معرفی شود ، معرفی می نماید.
حجت الاسلام رمضانی گفت: طبق گزارش آقای دکتر نیک پناه تعداد ۱۴۴ مقاله به کمیته علمی رسیده که حدود ۴۴ مقاله مربوط به استان می باشد.
ایشان اظهار داشت: در بحث اهل سنت ما کمترین اختلاف را نسبت به مسئله مهدویت داریم ، همه اهل سنت قبول دارند حضرت مهدی(عج) از فرزندان حضرت زهرا(س) است ، ویژگی هایی که ما برای حکومت حضرت مهدی(عج) قبول داریم در منابع روایی ما ترسیم شده ، تبیین شده و به عینه در کتابهای حدیثی اهل سنت نیز وجود دارد من جمله معتبر ترین کتاب اهل سنت صحاح سته می باشد.

آخرین ویرایش
در ۱۴۰۱/۱۲/۱ ۱۷:۲۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا