اخبارهمدان

نشست خبری مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی(عج) استان همدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان همدان، حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان همدان، روز سه شنبه بیست و هشتم فروردین در جمع خبرنگاران، ضمن خوش آمد گویی به حضار و آرزوی سالی سرشار از موفقیت، اظهار داشت: فرهنگ مهدویت پیام آور بیداری و آگاهی امت بزرگ اسلام و زمینه ساز درک عزیزانه آدمی از حیات طیبه و از حقیقت وجود است.

حسنی حلم افزود: فرهنگ مهدویت مردمی ترین فرهنگ بشری است. در پرتو این فرهنگ امید به کاستن از رنج محرومان، آزادی مظلومان و برقراری عدالت اجتماعی همواره طنین انداز قلب های مشتاق و علاقه مند به حضرت مهدی(عج) است.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) ضمن اشاره به برنامه های مهدویت و اهمیت آموزش در بنیاد گفت: به منظور تعالی جامعه و بازسازی رفتار جامعه لازم است که بصیرت در اولویت قرار بگیرد، در سال جاری در حوزه مهدویت طرح «یاران موعود» در ۴۰ مدرسه، طرح «موعود دانشجویی» در دانشگاه‌های استان با محوریت دانشگاه فرهنگیان، ۲۰ پویش با رویکرد مهدوی، ۱۵۰ نشست مهدوی، ۴۰ دوره مقدماتی در دستگاه‌های اجرایی، فعالیت ۸۰ محله در قالب سه‌شنبه‌های مهدوی، ۲ دوره مسابقه کتابخوانی مهدوی برگزار خواهد شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان اظهار داشت: وظیفه اصلی ستاد اقامه نماز ترویج، توسعه و تعمیق‌ بخشی امر نماز در جامعه است که همه طیف‌های جامعه اسلامی و هر زمانی را در برمی‌گیرد، لذا مختص به طیف و زمان خاصی نیست.

وی با بیان اینکه طبق آیات الهی و روایات تمام کسانی که در جامعه دارای تمکن هستند باید برای اقامه نماز تلاش داشته باشند افزود: اقامه غیر از خواندن نماز است و هرکس اگر کاری از دستش بر می آید برای ترویج و اقامه نماز دریغ نکند.

حجت‌الاسلام حسنی‌حلم، عنوان کرد: اگر به دنبال این هستیم که جامعه‌ای عاری از فساد، اخلاق‌مدار، خدامحور و پویا داشته باشیم پایه آن توجه نظری اعتقادی و عملی به نماز است و برای اینکه بتوانیم احاد جامعه را به سمت نماز ترقیب کنیم و نماز در جامعه نهادینه شود باید فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی و نظارت و ارزیابی دستگاه های اجرایی را در دستور کار قرار دهیم.

وی بیان کرد : استان همدان با کمبود مبلغ مواجه است به همین منظور با استفاده از ائمه جماعات دستگاه‌های اجرایی برای آموزش مسائل مهدویت و نماز به مدارس اعزام می شوند.

وی در پایان افزود: آماده شنیدن نقد‌ها و پیشنهادات سازنده اقشار مختلف جامعه در حوزه مرتبط ستاد اقامه نماز هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا