اخبارهمدان

نشست هم اندیشی مهدویت در خصوص طرح یاران موعود برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان همدان، نشست هم اندیشی مهدویت در خصوص طرح یاران موعود باحضور حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان همدان، حجت الاسلام والمسلمین هادی بردبار معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) و ۳۸ نفر از مدیران مدارس شهرستان همدان روز چهارشنبه نوزدهم مهر در سالن جلسات ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

در ابتدای این نشست حجت الاسلام والمسلمین هادی بردبار معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان همدان ضمن خوش آمدگویی به مدعوین و ارائه گزارشی از عملکرد این بنیاد، بیان کرد: بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) با برگزاری انواع دوره های حضوری و مجازی شامل: مدرسه مجازی مهدویت، دوره معارف مهدوی، پاسخ به شبهات مهدوی در مدارس و حضور اساتید مهدویت در استان، رسالت خود را بجا آورده است.

بردبار ادامه داد: طرح یاران موعود با حضور برخی از مربیان مهدویت در مدارس مقاطع ابتدایی تا متوسطه اول و دوم استان با هدف ترویج فرهنگ مهدویت، ضرورت شناخت مباحث مهدویت و معرفت نسبت به امام زمان(عج)، زیبایی‌های ظهور و انتظار برگزار می‌شود و در این برنامه مربیان مهدویت با حضور در مدارس، جلسات مهدوی را با محوریت ظهور ویژه دانش‌آموزان برگزار خواهند کرد.

در ادامه این نشست حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان همدان، بیان کرد: باید تمام افراد جامعه به خدمت در راه توسعه فرهنگ مهدوی افتخار کنند زیرا جامعه اسلامی هرچه دارد از برکت حضرت مهدی(عج) می باشد. وی درخصوص انجام پذیرفتن برنامه های مهدویت در مدارس، افزود: باید از خود بپرسیم که آیا می توانیم بعنوان نمایندگان این بنیاد در مدارس، وظایف خود درخصوص مهدویت را انجام دهیم؟

حجت الاسلام حسنی حلم ادامه داد: بهترین راه جهت انجام این وظایف برگزاری دوره های آموزشی و معرفت افزایی با حضور اساتید مجرب در سطح مدارس می باشد. مدیر بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) استان همدان، با بیان استمرار دوره ها، تشریح کرد: نباید برگزاری دوره ها با بالا رفتن پایه تحصیلی دانش آموزان متوفق شود و استمرار این دوره ها در تمام مقاطع تحصیلی باعث افزایش معلومات در بین دانش آموزان خواهد شد.

در پایان مقرر گردید در اجرای طرح یاران موعود در مدارس ده جلسه بیست ساعتی آموزشی برگزار گردد و در ادامه مدیران مدارس حاضر در این نشست به ارائه نظرات خود درخصوص موضوعاتی همچون، افزایش مدت زمان کلاس ها با موضوعات مهدوی در مدارس، اعزام اساتید مهدوی به مدارس، ساعت حضور اساتید در مدارس و… پرداختند.

نشست هم اندیشی مهدویت در خصوص طرح یاران موعود برگزار شد

نشست هم اندیشی مهدویت در خصوص طرح یاران موعود برگزار شد

نشست هم اندیشی مهدویت در خصوص طرح یاران موعود برگزار شد

نشست هم اندیشی مهدویت در خصوص طرح یاران موعود برگزار شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا