اخبارکرمان

گردهمایی مسوولین دفاتر مهدویت شهرستانهای استان کرمان

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان کرمان، گردهمایی مسئولین بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان کرمان روز دوشنبه مورخ ۵ تیرماه در محل سالن جلسات شرکت شهرک های صنعتی استان کرمان برگزار گردید.
در این جلسه حجت‌الاسلام مهدی عرب‌پور، مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمان با بیان اینکه خدمت به مهدویت عرصه مهمی است، گفت: سال گذشته یک‌هزار و ۲۰۰ شبهه علیه مهدویت در فضای مجازی منتشر شده است و مسئولان بنیاد باید با دست‌های خالی در برابر این تیرهای دشمن چاره‌سازی کنند که کار سختی است.

 

وی با بیان اینکه بنا به دشمنی‌ها تولد امام زمان(عج) پنهانی بود و در زمان امام عسکری(ع) و دوران غیبت نیز تعداد اندکی با حضرت در ارتباط بودند، اظهار کرد: این همه دشمنی برای این است که همیشه جبهه باطل در برابر حق صف‌آرایی سنگینی می‌کند و چون منطق ندارد با تطمیع و زور و تزویر سعی می‌کند حرف خود را به کرسی بنشاند که طرح هزار و ۲۰۰ شبهه گویای همین موضوع است.

 

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان شبهات مطرح شده در فضای مجازی را شامل موضوعات فقهی، تاریخی، حدیثی و… دانست و افزود: این شبهات دسته‌بندی شده و در حال دسته‌بندی آنها برای پاسخ‌گویی هستیم.

 

وی تصریح کرد: هدف تلاش جبهه باطل و طرح شبهات علیه مهدویت جلوگیری از تحقق وعده‌های الهی است تا جامعه به‌ویژه جوانان را به مسیر دیگری بکشاند. لذا نباید این شبهات را بی اثر خواند بلکه جبهه حق، مهدی‌یاران و مهدی‌یاوران باید در برابر جبهه باطل موضع‌گیری کند.

 

حجت‌الاسلام عرب‌پور کمبود امکانات و نیرو را از چالش‌های پیش‌رو برای مقابله با جبهه باطل دانست و ادامه داد: دلسوزان و ارادتمندان مهدویت باید برنامه‌ریزی کرده و در شرایط موجود تکلیف خود را انجام دهند که در این راستا برگزاری جلسات هم‌اندیشی برای تبیین فرهنگ مهدویت بسیار مهم است.

 

وی با تأکید بر اینکه باید از ظرفیت‌های موجود برای فعالیت‌هایی مهدوی استفاده کرد، افزود: مراسم دعای ندبه، سه شنبه‌های مهدوی، شهید سلیمانی و مکتب ایشان، وصایای شهدا و خانواده‌های ایشان، فضای مجازی و جلسات خانگی مهدویت از جمله ظرفیت‌های مهم و موجود در جهت نشر فرهنگ مهدویت است.

 

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان بر ارتباط متواضعانه و توأم با مهربانی با مجموعه‌های مهدویت تأکید کرد و گفت: در فعالیت‌های مهدویت نباید از حوزه بانوان و کودکان غافل شد
همچنین در این جلسه حجج اسلام رنجبر و سعید و آقایان اطهری نیا و مهدوی و سرکار خانم زاهدی برنامه های خود را تشریح نمودند و در پایان هم ضمن اینکه حکم مسئولیت آقایان اعطا گردید از زحمات دوستان با اهداءلوح تقدیر و کارت هدیه تجلیل به عمل آمد.
همچنین این جلسه با اقامه نماز و سخنرانی نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان حجت الاسلام علیدادی سلیمانی و ذکر توسل به امام باقر (ع) پایان یافت.

گردهمایی مسوولین دفاتر مهدویت استان کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا