اخباراردبیل

جشنواره دختیژن در اردبیل برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان اردبیل، به مناسبت دهه کرامت، همایشی با عنوان “دختیژن” با حضور دختران، مادران و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین طاها نجفی نژاد مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، مولودی خوانی، اجرای گروه سرود دختیژن، عروسک گردانی و تجلیل از دختران نمونه در رشته های فرهنگی و ورزشی و اهدا کارت همیار عفاف و حجاب برای دختران در سالن ولایت اردبیل برگزار شد.

الهام طهماسبی کارشناس بانوان تبلیغات اسلامی اردبیل در این مراسم گفت: جشنواره دختیژن به مناسبت دهه ی کرامت با مشارکت کانون بانوان و خانواده رضوی استان اردبیل و با هدف ترویج فرهنگ رضوی و تکریم مقام دختران برگزار شد.

حجت الاسلام نجفی نژاد مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان اردبیل با موضوع ویژگی های حضرت فاطمه معصومه(س) به سخنرانی پرداخت و گفت: از ویژگی های حضرت معصومه(س) این است که چهار امام معصوم به زیارت ایشان سفارش نمودن که در میان امامزادگان منحصر به فرد است، زیرا در میان امامزادگان تنها حضرت ابوالفضل(ع)، حضرت عبدالعظیم(ع) و حضرت علی اکبر(ع) سفارش به زیارتشان شده است.

نجفی نژاد گفت: از جمله ویژگی دیگر حضرت معصومه(س)، مقام علمی آن بزرگوار بود، در زمان حیات مبارک امام موسی کاظم(ع)، جمعی از علاقمندان و یاران حضرت که در بیرون از مدینه زندگی می کردند برای زیارت و عرض ادب و طرح سوالات خود به مدینه می آیند و به خانه حضرت مشرف می شوند. درب را که می زنند حضرت معصومه(س) به آن شیعیان خبر می دهند که پدر در خانه نیست. آنها عرض می کنند که ما از بیرون از مدینه برای زیارت امام(ع) و طرح سوال خدمت شان رسیده ایم. حضرت معصومه(س) می گویند من سوالات را ببینیم و بعد هم می فرمایند: فردا بیایید و جواب سوالات را بگیرید. آن ها یک شب در مدینه سر می کنند و فردا می آیند در خانه امام و در حالی که هنوز امام به خانه برنگشته بودند اما پاسخ سوالات از سوی حضرت معصومه(س) داده می شود. آن ها جواب سؤالات را می گیرند و در راه رفتن به سمت خانه هایشان، امام موسی کاظم(ع) را در راه زیارت می کنند و از دیدار امام خوشحال می شوند. آن وقت ماجرا را برای امام بازگو می کنند، امام سوالات را به همراه پاسخ آن ها می گیرند و مطالعه می کنند و می بینند که حضرت معصومه(س) تا چه اندازه زیبا و دقیق جواب سوالات را داده اند. آن وقت است که چشمان امام پر از اشک می شود و سه بار پشت سر هم تکرار می کنند: فداها ابوها، فداها ابوها، فداها ابوها. یعنی همان جمله ای که حضرت پیامبر(ص) در حق حضرت فاطمه زهرا(س) فرموده بودند.

در این مراسم خادمان رضوی پرچم امام رضا(ع) را برای زیارت حضار به جمع مادران و دختران شرکت کننده در مراسم آورده و معنویت بخش مراسم شدند.جشنواره دختیژن در اردبیل برگزار شد

جشنواره دختیژن در اردبیل برگزار شد

جشنواره دختیژن در اردبیل برگزار شد

جشنواره دختیژن در اردبیل برگزار شد

جشنواره دختیژن در اردبیل برگزار شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا