اخبارکرمان

جلسه انس مربیان مهدویت کرمان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمان، جلسه انس مربیان مهدویت استان کرمان روز چهارشنبه پنجم مهر ماه با حضور کارشناس فرهنگی و مسوول واحد خواهران بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در محل بنیاد مهدویت کرمان برگزار شد.

در این جلسه بعد از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید حجت الاسلام رنجبر ضمن تبریک آغاز امامت امام زمان (عج) سخنان مبسوطی در مورد اهمیت دعای عهد ارائه نمود.

رنجبر با بیان اینکه دعای عهد یکی از دعاهای شیعیان دوازده امامی است گفت: در مفاتیح الجنان نقل شده است هر کس چهل صبح این دعا را را بخواند از یاران امام دوازدهم شیعیان خواهد بود و اگر پیش از ظهور بمیرد، خداوند او را از قبرش بیرون آورد(رجعت می کند) تا به خدمت وی درآید. زمان فضیلت خواندن دعای عهد پس از نماز صبح و قبل از طلوع آفتاب است.

کارشناس فرهنگی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمان با اشاره به حدیث امام صادق(ع) که نقل می کنند، هر کس چهل صباح دعای عهد را بخواند از یاوران حضرت مهدی محسوب می شود افزود: به نظر می رسد چون دعای عهد به منزله تعهد و بیعت و اعلام وفاداری به امام عصر(عج) است، بنابراین مناسب است که اول روز خوانده شود یعنی بعد از نماز صبح: اللَّهُمَّ إِنِّی أُجَدِّدُ لَهُ فِی صَبِیحَهِ یَوْمِی هَذَا وَ مَا عِشْتُ مِنْ أَیَّامِی عَهْدا وَ عَقْدا وَ بَیْعَهً لَهُ فِی عُنُقِی؛ بار خدایا من تجدید عهد می کنم برای او (امام عصر(عج)) در بامداد امروزم و آنچه زیسته ام از روزهایم گر چه در وقت های دیگر می شود به قصد رسیدن به مقصود خواند) ولی منظور از صباح از هنگام اذان صبح تا وقت طلوع آفتاب است. گفتنی است که در مستحبات خیلی دقت لازم نیست و اگر قدری وقت آنها جا به جا شد اشکال ندارد. بلی اگر انسان بخواهد به دستوری که داده شده عمل کند باید دقیقا همان طور که سفارش شده رفتار کند.

در پایان جلسه هر یک از مربیان نقطه نظرات و پیشنهادهای خودشان را در مورد برنامه ها و فعالیتها و همکاری با بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) را مطرح نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا