کرمان

جلسه شورای سیاستگذاری پشتیبانی و هماهنگی فعالیتهای مهدوی استان کرمان برگزار شد

 به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان کرمان، اولین جلسه شورای سیاستگذاری،پشتیبانی و هماهنگی فعالیتهای مهدوی استان کرمان در سال ۱۴۰۲ روز پنج شنبه مورخ ۲۸ اردیبهشت ماه با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان، مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)استان، مدیر کل صدا وسیمای مرکز کرمان، مدیر کل آموزش و پرورش استان، کارکنان بنیاد و دیگر اعضاء شورا در محل دفتر امام جمعه استان کرمان برگزار گردید.

حجت الاسلام مهدی عرب‌پور، در جلسه شورای سیاست گذاری، پشتیبانی و هماهنگی فعالیت‌های مهدوی استان با ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده در سال گذشته و در نیمه شعبان به سیاست های سال جاری پرداخت.
مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمان افزود: اصول و سیاست‌هایی برای شورا پیشنهاد شده زیرا فعالیت های مردمی مهدویت گسترده است اما ساماندهی و هماهنگی لازم است تا از انحرافات جلوگیری شود و شورا با جدیت در آن ورود کند.

وی این سیاست ها را شامل تمرکز بر مسائل بنیادین و اساسی، استفاده از ظرفیت دستگاه های دولتی و خیرین، استفاده از همه فرصت های ملی و مذهبی در راستای مهدویت، تربیت نیروی انسانی متخصص و مربیان مهدویت، توجه به مهدکودک ها و مراکز پیش دبستانی و حمایت از تشکل های مهدوی استان دانست.
حجت الاسلام عرب‌پور با بیان اینکه ۹ ربیع الاول و نیمه شعبان دو مناسبت مهم مرتبط با امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف در طول است که امسال نیز برای آن برنامه داریم؛ گفت: برگزاری گفتمان‌های مهدویت در هر فصل با معرفی فرقه های انحرافی؛ نظارت و ساماندهی کانال‌ها و گروه‌های مهدویت در شبکه‌های اجتماعی؛ پیگیری راه‌اندازی رشته مهدویت در حوزه علمیه؛ بررسی برگزاری همایش ملی ولایت فقیه در کرمان و گردهمایی مهدیه ها و مسئولین آن برای دعای ندبه را از موارد اولویت دار سال جدید فهرست کرد.

وی سپس با توضیحی راجع به فعالیت فرقه های انحرافی مهدویت که بعضاً با فراخوان استغاثه در مناسبت ها همراه است و حتی گاهی برخی دستگاه ها را با خود همراه می کنند؛ افزود: پیگیری موارد این چنینی به عهده اداره کل تبلیغات اسلامی گذاشته شده است.

حجت الاسلام عرب‌پور اظهار کرد: سه‌شنبه های مهدوی در ۱۵ محله و مسجد کرمان در حال انجام است.

همچنین در این نشست نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان فرهنگ سازی در موضوع مهدویت به گونه ای که تا چند نسل ادامه یابد و تبدیل به جریانی قوی و ماندگار شود را مورد تأکید قرار داد.

وی در همین باره به فرهنگ عاشورا استناد و تأکید کرد: مهدویت؛ عصاره امامت و نبوت را در اصلاح جهان به نمایش می گذارد و فرهنگی بسیار پیشرو است که پرچمدار آن در دوران غیبت، ولایت فقیه است.

امام جمعه کرمان ولایت فقیه را پس از معصوم، قوی ترین چهره جهانی دانست و اظهار کرد: یکی از علت های ماندگاری انقلاب اسلامی که حوادث، آن را جابجا نمی کند وزنه قوی و مطمئن ولایت فقیه است که بیانگر نقش امامت است.

وی با تأکید بر اینکه مهدویت رسالت تاریخی برای انسان دارد که باید به آن توجه کند؛ تصریح کرد: پرچمدار مهدویت، مردم ایران است و این فرهنگ باید از اینجا به جهان منتشر شود تا مردم جهان آماده{ظهور} شوند

عکس
دریافت فایل مربوط به این مطلب پس از ‌ثبت‌نام و ورود امکان‌پذیر است!
آخرین ویرایش
در ۱۴۰۲/۲/۳۰ ۱۵:۵۴ توسط فرشاد بختیاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا