اردبیلدسته‌بندی نشده

امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) حضرت فاطمه(سلام الله علیها) را اسوه خود می‌دانند

به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها،باحضور مدیر بنیاد استان مراسمی در امامزاده سیدصدرالدین با جمعی از اعضای جمیعت هلال احمر استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، حجت‌الاسلام و المسلمین طاها نجفی نژاد، مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) در استان اردبیل، در مراسمی که در امامزاده سیدصدرالدین اردبیل برگزارشد، با اشاره به توقیع امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) گفت: در این توقیع، حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه) حضرت فاطمه(سلام الله علیها) را اسوه و الگوی خود می‌دانند.

وی افزود: در این توقیع، حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) به سه مورد از رفتارهای حضرت فاطمه(سلام الله علیها) اشاره می‌کنند که خود نیز در دوران غیبت کبری آنها را سرمشق خود قرار می‌دهند.

نجفی نژاد گفت: اولین مورد، عدم بیعت حضرت فاطمه(سلام الله علیها) با یزید بن معاویه است. امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) نیز در دوران غیبت کبری با هیچ حاکم ظالمی بیعت نمی‌کنند.

وی افزود: مورد دوم، عدم استفاده از اسباب غیرعادی برای احقاق حق است. حضرت فاطمه(سلام الله علیها) پس از رحلت پیامبر(ص) برای احقاق حق امیرالمؤمنین(ع) تلاش کردند، اما از اسباب غیرعادی استفاده نکردند. امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) نیز در دوران غیبت کبری برای احقاق حق خود از اسباب غیرعادی استفاده نمی‌کنند.

نجفی نژاد گفت: مورد سوم، دلسوزی و دعا برای مردم است. حضرت فاطمه(سلام الله علیها) علی‌رغم همه ظلم‌هایی که به ایشان روا شد، از دعا برای مردم دست برنداشتند. امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) نیز در دوران غیبت کبری همواره برای هدایت و نجات مردم دعا می‌کنند.

وی در پایان گفت: الگوگیری از حضرت فاطمه(سلام الله علیها) می‌تواند ما را در پیروی از امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) و رسیدن به سعادت یاری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا