سیستان و بلوچستان

همایش ملی مهدویت و انقلاب اسلامی در زاهدان برگزار می‌شود

 به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان سیستان و بلوچستان، موسی شهرکی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در زاهدان گفت: دهه مهدویت از ۵ لغایت ۱۵ شعبان مطابق با ۷ الی ۱۷ اسفند طبق سالهای قبل برگزار می‌شود.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان سیستان و بلوچستان افزود: در این ایام با رایزنی و مشورت با دستگاه های فرهنگی و اجرایی استان تعداد ۶۴ برنامه تدوین شده که به مناسبت این ایام در استان انجام می‌شود که یکی از مهمترین برنامه های این دهه که به صورت ملی برگزار می‌شود همایش ملی مهدویت و انقلاب اسلامی است.

وی بیان کرد: این همایش قرار است در ۹ اسفند در زاهدان در سالن فردوسی دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شود، این همایش بخشی از رویدادهای مهم دینی و اعتقادی جمهوری اسلامی در بحث مهدویت است که با پشتیبانی و حمایت های بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) کشور، نماینده ولی فقیه، استانداری، قرارگاه قدس منطقه ای نیروی زمینی و جمع زیادی از نهادهای استانی و کشوری تدارک دیده شده و به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.

شهرکی گفت: مهدویت یکی از اعتقادات دینی مسلمانان و از مسلمات مذاهب اسلامی است که ریشه در آیات قران و روایات دارد و همچنین اعتقاد به مهدویت در حرکت های ظلم ستیزانه معاصر در ایران نقش بسزایی داشته است.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان سیستان و بلوچستان افزود: امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی مهدویت در حاشیه و منزوی نیست، مهدویت یک حرکت حماسی و تحول آفرین است، ثمره این حرکت در جهان اسلام مشاهده می‌شود. در فلسطین اشغالی، لبنان، عراق، افغانستان و پاکستان و جاهای دیگر .

وی ادامه داد: همایش مهدویت برای تبیین پیوندهای فرهنگ مهدویت و انقلاب اسلامی و نیز بررسی راهکارهای تحقق تمدن نوین اسلامی است.

شهرکی گفت: اولین همایش در مهدویت و انقلاب اسلامی در سال ۹۷ در قم برگزار شد و دومین همایش نیز در سیستان و بلوچستان انجام می‌شود، این همایش تقریبا از اوایل سال جاری مطرح شد و جلسات و کمیته‌های متعددی پیرامون این رویداد شکل گرفت.

وی بیان کرد: علاوه بر این همایش، ۶۳ عنوان دیگر برنامه برای اقشار مختلف از دانشگاه ها مساجد، مدارس و دستگاه‌های فرهنگی پیش‌بینی شده که از جمله مهم‌ترین آنها برگزاری کرسی تلاوت قرآن با محوریت اداره کل اوقاف و امور خیریه، مسابقات کتابخوانی از کتب مختلف، احیای شب نیمه شعبان در دانشگاه علوم پزشکی، مسابقات مختلف ورزشی، یک نمونه ازدواج دانشجویی در شب نیمه شعبان در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و برگزاری دوره آموزشی ضمن خدمت فرهنگیان با عنوان حکومت مهدوی و وظایف منتظران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا