اخبارکرمان

بیست و یکمین جلسه شورای برنامه ریزی بنیاد مهدویت کرمان تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حصرت مهدی موعود (عج) استان کرمان،بیست و یکمین جلسه شورای برنامه ریزی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) کرمان روز سه شنبه بیست و هشتم آذر ماه در محل دفتر بنیاد با حضور مدیر و کارکنان بنیاد مهدویت استان تشکیل شد.

در این نشست بعد از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید ابتدا حجت الاسلام عربپور مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) کرمان،با اشاره به خطبه فدکیه حضرت زهرا (س) گفت:جَعَلَ اللّهُ الاْیمانَ تَطْهیرا لَکُمْ مِنَ الشِّرْکِ، وَ الصَّلاهَ تَنْزیها لَکُمْ مِنَ الْکِبْرِ، وَالزَّکاهَ تَزْکِیَهً لِلنَّفْسِ، وَ نِماءً فِی الرِّزقِ، وَالصِّیامَ تَثْبیتا لِلاْ خْلاصِ، وَالْحَّجَ تَشْییدا لِلدّینِ حضرت فاطمه زهرا (س) در خطبه فدکیه خود می فرمایند:حضرت فاطمه زهرا (س): خداوند سبحان، ایمان و اعتقاد را برای طهارت از شرک و نجات از گمراهی ها و شقاوت ها قرار داد. و نماز را برای خضوع و فروتنی و پاکی از هر نوع تکّبر، مقرّر نمود. و زکات (و خمس ) را برای تزکیه نفس و توسعه روزی تعیین نمود. و روزه را برای استقامت و اخلاص در اراده، لازم دانست. و حجّ را برای استحکام اساس شریعت و بناء دین اسلام واجب نمود.

وی بیان داشت:خطبه فدکیه حضرت زهرا (س) به اسم فدک مطرح است ولی حضرت مسئله توحید و خداشناسی و بعد مسئله نبوت و بعد فلسفه احکام مطرح شده است که اینها نشان دهنده این است که هدف حضر فاطمه زهرا (س) صرف مسئله فدک نبوده است بلکه  ایشان اشاره داشته به مسائلی که منجر شده به این عمل یعنی غصب فدک.

عربپور ادامه داد:آنهایی که ماجرای رحلت پیغمبر (ص) را رقم زدند هیچ شک نکنیم که شیطان بر آنها غلبه کرده و وقتی شیطان برآنها احاطه پیدا کرده ایمان آنها ضعیف بوده.

مدیر بنیاد مهدویت کرمان بیان داشت:حضرت زهرا (س) در این خطبه فلسفه احکام را بیان می کند اولین مطلب این بود که خداوند ایمان را قرار داد که شما را از شرک پاک کند.نماز را قرار داد که شما را از تکبر باز بدارد.زکات را قرار داد درون شما را مصفا کند که باعث رزق و روزی بشود. و روزه را برای تثبیت اخلاص قرار داد و اخلاص در عمل جزءقبولی عملی است که انسان انجام می دهد و اگر اخلاص در عمل نباشد نوعی شرک و ریا محصوب میشود.

در ادامه جلسه حجت الاسلام سعید مصوبات جلسه قبل را مرور و دستور جلسه را مطرح کرد و هر یک از کارشناسان نقطه نظرات و پیشنهاد های خود را ارائه نمودند و در پایان هم قرار شد که واحد خواهران در روز ولادت حضرت زهرا (س) مراسم جشنی را در مهدیه مسجد جامع برگزار نمایند.

بیست و یکمین جلسه شورای برنامه ریزی بنیاد مهدویت کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا