اخباراردبیل

جشن‌های نیمه شعبان در اردبیل با شور و معنویت برگزار می‌شود

جشن‌های نیمه شعبان با برنامه‌های متنوع در استان اردبیل برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین طاها نجفی نژاد، مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان اردبیل، از برگزاری برنامه‌های متنوع به مناسبت نیمه شعبان در این استان خبر داد.

وی با اشاره به احیاء شب نیمه شعبان در مساجد مختلف شهر اردبیل، گفت: این مراسم در مسجد قدس(خواهران و برادران)، مسجد قائم (ویژه نوجوانان و جوانان دختر)، مسجد المهدی بعثت(ویژه خواهران)، مسجد میرزا علی اکبر(ویژه برادران) و مهدیه(در صورت همکاری) برگزار خواهد شد.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان اردبیل از برگزاری جشن بزرگ نیمه شعبان در مهدیه اردبیل بعد از نماز مغرب و عشاء خبر داد و افزود: کاروان خودرویی نیز در شب نیمه شعبان از مبدا به مقصد مهدیه اردبیل حرکت خواهد کرد.

نجفی نژاد به برپایی ایستگاه‌های صلواتی با مشارکت مردم در سطح شهر اشاره کرد و گفت: نمایشگاه مهدوی پیرمادر از سوم تا هفتم اسفندماه در اردبیل دایر خواهد بود.

وی از برگزاری جشن‌های نیمه شعبان در مدارس، دانشگاه‌ها، ادارات و نهادهای فرهنگی استان خبر داد و افزود: کاروان جمکران نیز با حضور مردم و نهادهای فرهنگی به قم اعزام خواهد شد.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان اردبیل از دیگر برنامه‌های این ایام به برگزاری پیش مشق انتظار، مسابقه کتابخوانی، احداث پرچم بزرگ حضرت مهدی(عج) در میادین بزرگ شهر و ارائه گزارش برنامه‌های ادارات به دبیرخانه اشاره کرد.

وی با بیان اینکه برنامه‌های نیمه شعبان با هدف ترویج فرهنگ مهدویت و انتظار برگزار می‌شود، از مردم استان اردبیل دعوت کرد تا در این برنامه‌ها حضور پرشور داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا