اخبارکرمان

نوزدهمین جلسه شورای برنامه ریزی بنیاد استان کرمان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمان، نوزدهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی بنیاد استان کرمان صبح روز سه‌شنبه چهاردهم آذر ماه با حضور مدیر و کارکنان بنیاد استان برگزار شد.

در این جلسه بعد از تلاوت آیات چند از کلام الله مجید طبق روال همه هفته حجت الاسلام رنجبر کارشناس آموزشی بنیاد استان کرمان در خصوص ظهور حضرت ولی عصر در ادیان مختلف مطالب مبسوطی را بیان کرد.
حجت الاسلام رنجبر در این خصوص گفت: موضوع مهدویت یک موضوع بین ادیانی و تقریب مذاهب است.
وی بیان داشت: نکته جالب اینجاست که در ادیانی مثل مسیحیت، یهود، زرتشت و … موضوع مهدویت مطرح است که در یهود از عبارت ماشیه در مسیحیت از عبارت مسیح موعود استفاده می‌شود در زرتشت از اصطلاح سوشیان استفاده می‌شود،در مکتب هندو ویشنو به کار برده می‌شود مذهب اسلام هم مهدی و قائم هست.

کارشناس آموزشی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمان در ادامه اظهار داشت: در کتاب‌های تورات و انجیل در جاهای مختلف به بحث منجی اشاره شده است که نکات جالبی در انجیل لوقا و یوحنا آورده شده است که در انجیل لوقا به این مطلب اشاره کرده که می‌فرمایند کمرهای خود را ببندید، چراغ‌های خود را افروخته بدارید و خوشا به حال آن غلامانی که آقای ایشان چون آید بیدار یابد پس شما نیز مستعد باشید زیرا در ساعاتی که گمان نمی‌برید پسر انسان می‌آید.

وی ادامه داد که در انجیل یوحنا مبفرماید و به او قدرت بخشیده است که داوری هم بکند زیرا که پسر انسان است و از او تعجب نکنید ساعاتی می‌آید که جمیع کسانی که در عبورند آواز او را خواهند شنید و بیرون خواهند رفت و این مطلب اشاره به مطلبی که خود ما در اسلام داریم که می‌فرماید وقتی که امام زمان می‌آید صدای او را مرده‌ها هم می‌شنوند از خاک بیرون می‌آیند.

وی در ادامه اشاره به مسائل آخرالزمان کرد و گفت: در انجیل مرقص آمده است که می‌فرمایند اینکه جنگ‌ها و اغتشاشات و مسائل دیگر که به وجود می‌آید، شما احتیاط کنید و سعی کنید که دین خود را حفظ نمایید و همچنین می‌فرمایند که از زمان وقوع ظهور منجی هیچکس به غیر از پدر که همان وجود اقدس حضرت باریتعالی باشد اطلاع ندارد.

در ادامه جلسه حجت الاسلام عربپور مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمان ضمن تشکر از همکاران بنیاد مصوبات جلسه قبل را مرور و دستور جلسه که مسائل شهرستان‌های استان بود را نیز مطرح نمود.
و در پایان هم هر یک از کارشناسان نقطه نظرات و پیشنهادهای خود را ارائه نمودند.

نوزدهمین جلسه شورای برنامه ریزی بنیاد استان کرمان برگزار شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا