اخبارکرمان

هجدهمین جلسه شورای برنامه ریزی بنیاد استان کرمان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمان، روز یک شنبه هفتم آبان ماه هجدهمین جلسه شورای برنامه ریزی بنیاد مهدویت کرمان با حضور مدیر و کارکنان بنیاد تشکیل شد.

در این نشست بعد از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید طبق روال هر هفته حجت الاسلام رنجبر کارشناس فرهنگی بنیاد استان کرمان با بیان روایتی از امام رضا(ع) در خصوص ویزگیهای امام بیانات مبسوطی را ایراد کرد.

رنجبر در این باره گفت: شخصی بنام عبداالعزیز ابن مسلم در روزگاری که امام رضا(ع) در مرو بودند می گوید یک روز جمعه ای در مسجد جامع مرو جمعی دور هم جمع شده بودیم در مورد امامت بحث و گفتگو میکردم که از این رو من خدمت امام رضا(ع) آمدم و این موضوع را به امام خبر دادم.

حجت الاسلام رنجبر در ادامه بیان کرد: وقتی که عبدالعزیزابن مسلم این مطلب را گفت امام (ع) لبخندی زدند و فرمودند که عبدالعزیز مردم نادانند و در دین خود فریب خوردند و لذا روایتی را برایم بازگو کردند.

کارشناس مهدویت کرمان اظهار کرد: امام رضا(ع) در توصیف امام می‌فرمایند: «الْإِمَامُ کَالشَّمْسِ الطَّالِعَهِ الْمُجَلِّلَهِ بِنُورِهَا لِلْعَالَمِ وَ هِیَ فِی الْأُفُقِ بِحَیْثُ لَا تَنَالُهَا الْأَیْدِی وَ الْأَبْصَار؛ امام مانند خورشید فروزنده‏‌اى است که با تابش نور خود به زندگى تاریک بشر روشنى مى‌‏بخشد و در حالى که خود بر تارک بلند افق آسمان قرار دارد، دستها و چشمها به او نمى‌‏رسد‏».

رنجبر تشریح کرد:امام رضا (علیه‌السلام) مفهوم امام را به خورشیدی مثال می‌زند که در عالم والایى قرار دارد که از دست آلوده نااهلان به دور است و باعث نورافشانی عالم می‌شود و از سوی دیگر تمام موجودات نورشان وابسته به تابش نور خورشید است.

کارشناس آموزشی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در ادامه تصریح کرد: خاصیت دیگر خورشید در منفعت‌رسانی است طوری که حیات موجودات بر تابش آن وابسته است و اگر لحظه‌ای از تابش خود منصرف شود، تمام موجودات زمین حیات خود را از دست می‌دهند. امام نیز همین گونه است و اگر لحظه‌ای از امامت خود منصرف شود، تمام موجودات عالم حیاتشان را از دست می‌دهند که این مسأله در احادیث به طرق مختلف وارد شده است.

در ادمه جلسه حجت الاسلام عربپور مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمان، ضمن تشکر از همکاران بنیاد مصوبات جلسه قبل را مرور و هر یک از کارشناسان نقطه نظرات و پیشنهادهای خود را ارائه نمودند.

هجدهمین جلسه شورای برنامه ریزی بنیاد مهدویت کرمان

هجدهمین جلسه شورای برنامه ریزی بنیاد مهدویت کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا