اخبارمازندران

امام خمینی و شهدای خدمت یاران تراز جامعه منتظر

مراسم بزرگداشت سی‌وپنجمین سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین محمد رضا نصوری در مسجد جامع امیرکلا باحضور امام جمعه، روحانیون، خانواده شهدا ومردم مومن، در روز چهاردهم خرداد ماه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مازندران، مراسم بزرگداشت سی‌وپنجمین سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره)با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین محمد رضا نصوری در مسجد جامع امیرکلا باحضور امام جمعه، روحانیون، خانواده شهدا ومردم مومن، در روز چهاردهم خرداد ماه برگزار شد.

حجت الاسلام نصوری در بخش اول سخنرانی نقش یاران امام زمان در بستر سازی ظهور حضرت مهدی(عج)بیان کرد: یکی از شرایطی که برای ظهور امام زمان(عج) باید فراهم شود کادرسازی و شبکه سازی و تربیت نیرو است . لذا در هر دورانی نیروهای قابلی هستند که گام‌های موثری برمی‌دارند که امام خمینی(ره) یک نمونه و الگو هست. شهید رئیسی و یارانشان هم در همان راستا و از همان مکتب برنامه‌ها را شروع کردند.

وی در ادامه تاکید کرد: در اندیشه امام خمینی(ره) و شهدای خدمت این ویژگی‌ها به عنوان روح حاکم بر تمام شئونات زندگی شخصی و زندگی کاریشان بوده است، که این متاثر از قرآن هست که خداوند ویژگی یاران توحیدی را در سوره مائده آیه ۵۴ می‌فرماید: خداوند گروهی را می‌آورد که آن‌ها را دوست دارد و آنان [نیز] او را دوست دارند؛ در برابر مؤمنان متواضع، و در برابر کافران سرسخت و نیرومندند؛ در راه خدا جهاد می‌کنندکه امام خمینی(ره) همین مطلب را در برنامه‌های خودش و در بسترسازی برای انقلاب عظیم ایران انجام داده است که نیروهایی که همراه امام و یار امام بودند این مطالب را توسعه دادند .شهید آیت الله رئیسی، شهید آیت الله آل هاشم، شهید امیر عبداللهیان این‌ها عملاً با همین ویژگی توانستند برنامه‌های خودشان را جلو ببرند و توسعه بدهند ،لذا در مدل اثرگذاری برای زمینه ظهور امام زمان(عج) ،امام(ره) رسالت خودش را به نحو احسن انجام داده است.

حجت الاسلام نصوری در پایان به اصل‌هایی که امام در زندگی خودش عمل کرده بودند اشاره ای کرد: اصل اول همان اصل توحید محوری بود ، اصل دوم تکلیف محوری بود یعنی با تکیه بر خدا تکالیف و دستوراتی که بر عهده‌اش بود به نحو احسن انجام داده بود لذا ما باید این حرکت را در ادامه راه انجام دهیم و در تراز امام خمینی(ره) و شهید آیت الله رئیسی بتوانیم این اصول را رعایت کنیم و راهبردهای این‌ها را در زندگی شخصی خودمان هم داشته باشیم .که مهمترینش انس با قرآن، دعا، ساده زیستی، شجاعت، پرهیز از بدعت و التزام و تقوا این‌ها مواردی بود که این اشخاص در زندگی خودشان داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا