اخبارفارس

باید توسعه فرهنگ نماز و عمق بخشی به مباحث مهدویت را بیش از پیش مورد توجه قرار دهیم

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان فارس، جلسه مشترک دبیران شهرستان ها و ادارات دستگاه های اجرایی استان فارس با حضور حجت الاسلام نصوری معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد، سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز و حجت الاسلام حدائق مدیر بنیاد استان، در روز چهارشنبه پنجم اردیبهشت ماه در مهدیه بزرگ شیراز برگزار شد.

در ابتدا حجت الاسلام استاد حدائق به اهمیت و ضرورت مباحث مهدویت پرداخت و گفت: باید از مسئولیت و فرصتی که در اختیارمان گذاشته شده در جهت ترویج معرفت به امام زمان(عج) در جامعه نهایت تلاش را داشته باشیم.

در ادامه حجت الاسلام نصوری ضمن تشکر از عوامل اجرایی سومین همایش ملی مهدویت و انقلاب اسلامی که در بهمن ماه سال ۱۴۰۲ در شیراز برگزار شد، به ضرورت توجه به مباحث مهدویت با رویکرد بحث تمدن سازی برای ایجاد زمینه سازی ظهور و استفاده از ظرفیت های اداری جهت ترویج مباحث مهدویت پرداخت.

وی بر لزوم شناخت مفهوم دشمن شناسی با توجه به اینکه دشمن در تلاش است که توحید و امامت را مورد هدف خودش قرار بدهد تأکید کرد و گفت: جهت مقابله با این دشمنی باید توسعه فرهنگ نماز و عمق بخشی به مباحث مهدویت را بیش از پیش مورد توجه قرار دهیم.

سپس منصور سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز ضمن تشریح برنامه های سال ستاد اقامه نماز و لزوم بهتر برگزار شدن آن، بر برنامه مشترک و استفاده از ظرفیت های ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) تأکید داشت.

در پایان با اهدا لوح تقدیر از طرف حجت الاسلام والمسلمین قرائتی و انگشتر تبرکی مقام معظم رهبری از عوامل اجرایی سومین همایش ملی مهدویت و انقلاب اسلامی که در بهمن ماه ۱۴۰۲ در شیراز برگزار شد تجلیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا