اخبارخراسان جنوبی

تودیع و معارفه مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان جنوبی، در روز چهارشنبه‌ نوزدهم مهرماه، جلسه تودیع و معارفه مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) خراسان جنوبی با حضور آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در استان، سید احمد زرهانی قائم مقام بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(ع) و ستاد اقامه نماز، ناصری معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان جنوبی و جمعی از علماء و روحانیون و مدیران دستگاههای اجرایی استان در سالن جلسات دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند برگزار شد.

بعد از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید حجت الاسلام و المسلمین کمیلی گزارشی از فعالیت ها و برنامه های اجرا شده در طول تصدی در بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان ارائه و آمادگی خود را برای هر گونه همکاری در زمینه فعالیت های مهدوی و ترویج و توسعه فرهنگ و معارف مهدویت در استان اعلام کرد.

قائم مقام بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در این جلسه اظهار داشت: ما باید با ارتقاء سطح معرفت و شناخت نسبت به امام حی عشق و ارادت قلبی و عملی خودمان را به منصه ظهور برسانیم و با این کار در راستای تمدن سازی و تحقق ظهور گام برداریم و همه باید به فرهنگ ناب انتظار و ظهور منجی کمک کنند.

قائم مقام بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) افزود: ایجاد بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در کشور اقدام بسیار به جا و مبارکی است که با درایت حاج آقا قرائتی در راستای مقابله با آسیب ها و انحرافات مهدوی و همچنین ارائه و تبیین آموزه ها و فرهنگ اصیل و ناب مهدوی در کلیه استانها راه اندازی شده است.

زرهانی اظهار کرد: قرآن با خطر مهجوریت و نماز با خطر کاهلی و مهدویت با خطر تحریف مواجه است.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور ادامه داد: اقامه نماز ستون فقرات دین و جامعه اسلامی است و بزرگان از آن به عنوان مدینه فاضله یاد می‌کنند و مهدویت در حقیقت پاسخی به نیاز بشریت برای دستیابی به عدالت است.

وی در ادامه بیان کرد: اینکه انقلاب اسلامی مقدمه تمدن اسلامی است نقطه آغاز آن ترویج فرهنگ مهدوی قرار دارد و مهدویت صادق همان چیزی است که ریشه آن در قرآن و سیره اهل بیت علیهم السلام قرار دارد و یکی از وظایف اصلی ما ترویج فرهنگ مهدوی بر اساس سیره اهل بیت علیهم السلام است.

زرهانی با بیان اینکه بیش از یکصد حدیث در خصوص ظهور حضرت مهدی(عج) وجود دارد، افزود: در زمینه ترویج مهدویت قصوری داریم و باید به نیمرخ فرهنگی نسل نو توجه کنیم چرا که اطلاعات این ۱۶ میلیون دانش آموز نسبت به حضرت مهدی(عج) کم است.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور ادامه داد: باید سرمایه گذاری بیشتری بر روی موضوع ترویج فرهنگ مهدویت و نماز انجام شود و باید مدارس را دریابیم و نماز است که قدرت پیشگیری دارد.

وی با اشاره به اینکه اعتقاد مهدویت به ما کمک می کند که به آینده امید داشته باشیم، گفت: مهم‌ترین کانون امید، اعتقاد به مهدویت و ظهور و پایبندی برای انتظار است و دشمن از همه امکانات سمعی، بصری و مجازی و غیره برای تحریف افکار عمومی و انتشار اطلاعات غلط استفاده می کند.

زرهانی در ادامه بیان کرد: دشمن اکنون در حال بدبین کردن و منحرف کردن نوجوانان ما نسبت به مهدویت و نماز است و باید علما وارد مدارس شوند و ارتباط دوسویه برقرار کنند.

قائم مقام بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) تاکید داشت: فرهنگ مهدویت، تحول آفرین و تمدن ساز است و باید این موضوع را به نسل نو بیان کنیم و اهل علم باید احساس مسئولیت کنند که به نسل نو بدهکار هستند و متناسب با نسل نو، هنرمندان و محققان را در جهت ترویج فرهنگ نماز و مهدویت به کار بگیریم و دانید دشمن از اهرم های قوی استفاده می۲کند و ما هم باید کُنشی عمل کنیم.

وی در پایان با بیان اینکه امسال دو همایش در حوزه مهدویت اجرا می شود، گفت: یکی از همایش ها با عنوان منجی در مذاهب اسلامی است که در زاهدان برگزار خواهد شد و خراسان جنوبی می‌تواند در این زمینه کمک کند و دومین همایش با مهدویت و انقلاب اسلامی در شیراز اجرا می‌شود و سی اُمین اجلاس نماز نیز در زنجان برگزار خواهد شد.

در پایان این جلسه از خدمات، اقدامات و فعالیت های حجت الاسلام و المسلمین کمیلی مدیر سابق بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان با لوح تقدیر تشکر و قدردانی بعمل آمد و حکم مدیر جدید بنیاد حجت الاسلام و المسلمین کاظمی توسط قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور به وی اهداء شد

همچنین حجت الاسلام کاظمی پس از دریافت حکم مسئولیت جدید اظهار داشت: تمام سعی و تلاش خود را انجام خواهم داد تا با بهره گیری از رهنمودهای نماینده محترم ولی فقیه در استان و همکاران بنیاد مرکز و دیگر نخبگان و همچنین با همکاری دستگاههای اجرایی به ویژه دستگاههای فرهنگی به ترویج و توسعه فرهنگ و معارف مهدویت در استان بپردازیم.


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا