اخبارمازندران

همایش تجلیل از فعالان و خادم یاران مهدوی استان مازندران برگزار شد

حجت الاسلام والمسلمین نصوری: با توجه به تشنگی بشر امروزی نسبت به نجات و منجی، باید از این فرصت برای ترویج و تعمیق فرهنگ مهدویت تلاشمان را مضاعف کنیم.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مازندران، همایش تجلیل از فعالان و خادم یاران مهدوی استان مازندران با همکاری استانداری و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مازندران با حضور دستگاه های اجرایی و فعالان مهدویت در روز پنجشنبه یازدهم آبان ماه در سالن اهل بیت(ع) برگزار شد.

در ابتدا جلسه حجت الاسلام والمسلمین نصوری با بیان اینکه دنیای امروز تشنه بحث نجات و منجی است گفت: با توجه به دغدغه و تشنگی که بشر امروز نسبت به نجات و منجی دارد و به نوعی همه ادیان الهی و غیر الهی و با توجه به فشار های جهانی و ظلم و فساد فراگیر که در دنیا وجود دارد، فرصت بسیار مناسبی است که ما بتوانیم امام زمان(عج) خودمان را که امام حی و زنده است را به دنیای امروز معرفی کنیم.

وی در ادامه به چهار گام مهم اشاره کرد و گفت: ما باید در گام اول معرفت خودمان و جامعه را نسبت به امام زمان(عج) ارتقا دهیم و حس حضور امام زمان(عج) را در زندگی ببینیم. در گام دوم باید بتوانیم نگاه محبت آمیز امام را نسبت به بشر و منتظران به نحو احسن در جامعه گسترش بدهیم تا فرد حس بکند می تواند برای این امام مهربان خودش یک انسان اثر گذار باشد. در گام سوم باید روحیه اطاعت پذیری جامعه را نسبت به امام زمان(عج) ارتقا بدهیم. اگر بتوانیم معرفت ها را در جامعه رشد بدهیم به طبع تسلیم و اطاعت منتظرین نسبت به امام زمان(عج) ارتقا پیدا می کند و این باید به عنوان یک تمرین در دوران غیبت باشد و همچنین باید تمرین اطاعت پذیری از ولایت فقیه به عنوان نائب امام زمان(عج) را پررنگ کنیم. در گام چهارم باید هرکسی در اندازه و وسع خودش فعالیت کند که نمونه بارزش جشن نهم ربیع الاول امسال که یک کار منسجم بین دستگاه های مختلف به کمک مردم در جهت ترویج و تعمیق فرهنگ مهدویت برگزار شد.

در پایان همایش از همه دستگاه های اجرایی که کمک کردند به مجموعه های مردمی تا فرهنگ مهدویت در جشن های نهم ربیع الاول پررنگ برگزار شود تقدیر و تشکر شد. در این راستا از استاندار به همراه معاونین، فرمانداران، دستگاه های فرهنگی و سپاه پاسداران، بسیج ،حوزه های علمیه برادران و خواهران، شهرداری ها و شورای شهر تقدیر و به صورت نمادین به بیست نفر از افراد اثرگذار در جشن نهم ربیع الاول لوح سپاس به امضای نماینده ولی فقیه و استاندار و تندیس تقدیم شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا