اخبارمازندران

جلسه شورای سیاستگذاری فعالیت های مهدوی استان مازندران برگزار شد

جلسه شورای سیاستگذاری فعالیت های مهدوی استان مازندران با حضور نماینده ولی فقیه و مدیران استانی جهت برنامه ریزی فعالیت های دهه مهدویت برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مازندران، جلسه شورای سیاست گذاری فعالیت های مهدوی استان مازندران با حضور نماینده ولی فقیه و مدیران استانی جهت برنامه ریزی فعالیت های دهه مهدویت به مناسبت نیمه شعبان  در روز شنبه بیست ویکم بهمن ماه، در دفتر نماینده ولی فقیه برگزار شد.

در ابتدا حجت الاسلام نصوری مدیر بنیاد استان با اشاره به آیه ۱۱۹ سوره توبه، اظهار کرد: ایمان به خدا از ملزومات رسیدن به امام است بدین صورت اگر انسان در مسیر زندگی بتواند سنگ تمام بگذارد می تواند به امام برسد. ایمان هر لحظه در معرض آسیب و تهدید است برای مصونیت ایمان باید تقوا پیشه کرد. انسان اگر با تقوا باشد علاوه بر حفظ ایمان می تواند به امام برسد.

وی بر لزوم استفاده از ظرفیت مردمی برای ترویج مهدویت تاکید و خواستار تسهیل گری دستگاه های اجرایی استان برای فراهم شدن زمینه حضور مردم در برنامه های بزرگداشت دهه مهدویت شد.

در ادامه حجت الاسلام محمدمهدی شریف تبار مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران به اهمیت انتخابات و تقارن دهه مهدویت با ایام انتخابات اشاره و اظهار کرد: تولید محتوای تبیینی با هدف بصیرت افزایی در حوزه مهدویت و انتخابات در دستور کار قرار دارد و باید از ظرفیت جشن های مردمی دهه مهدویت برای تقویت مشارکت مردم پای صندوق های رأی بهره گرفته شود.

وی با اشاره به برنامه های تبلیغات اسلامی افزود: نشست های متعددی با رویکرد ترویج فرهنگ مهدویت و انتظار با هدف تربیت مربی در سراسر استان برگزار می شود.

حجت الاسلام شریف تبار ضمن یادآوری تلاش و ابتکار بی نظیر مردم و مسئولین برای بزرگداشت دهه غدیر بر لزوم الگوگیری از برگزار کنندگان جشن های با شکوه مردمی ویژه عید غدیر برای شور آفرینی در دهه مهدویت تاکید کرد و خواستار فراهم شدن زمینه برپایی موکب هایی نظیر جشن های غدیر در سطح استان شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با بیان اینکه در دهه مهدویت برای رفع شبهات ظهور از کارشناسان دینی مجرب استفاده می شود، گفت: تلاش داریم مراسمات از فضای بدعت و خرافه دور و به صورت معرفتی و بصیرتی برگزار شود.

وی به سنت حسنه احیای نیمه شعبان اشاره و بیان کرد: مراسم احیا نیمه شعبان در تعدادی از مساجد مازندران به همت مردم شریف و محب ائمه اطهار(علیهم السلام) برگزار می شود.

در پایان آیت الله محمدی لائینی با اشاره به اهمیت وقف در حوزه مهدویت و ترویج فرهنگ انتظار اظهار کرد: نقص بزرگی است که در مهد تشیع و کشوری که نظام و حکومتش ملتزم و معتقد به حضرت مهدی(عج) است شاهد وقف با موضوع مهدویت نباشیم. عدم اقبال مردم به وقف با رویکرد مهدویت نتیجه کم کاری برخی مسئولین است.

وی برلزوم مردمی شدن جشن های دهه مهدویت تاکید کرد و خواستار ورود بسیج برای مردمی شدن برنامه های بزرگداشت دهه مهدویت شد.

آیت الله محمدی لائینی برلزوم توجه دستگاه های اجرایی و شهرداری ها و پایگاه های مقاومت بسیج برای آذین بندی شهرها، روستاها و محلات با محوریت نیمه شعبان تاکید کرد.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر اینکه بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) باید سیاست های فرهنگی در راستای توجیه افکار عمومی برای وقف اموال به نیت ترویج فرهنگ مهدویت اعمال و اجرایی نماید، خاطرنشان شد: در حوزه فعالیت های قرآنی نیز باید وقف فرهنگ سازی شود.

وی با بیان اینکه به مهدویت با نگاه تقریبی دیده نمی شود و به عنوان اینکه شیعه و ملتزم هستیم برای مهدویت تلاش می کنیم، گفت: باید با این دید که آیا مهدویت ویژه شیعه است یا نگاه فرا اسلامی وادیانی است به مهدویت پرداخته شود. نگاه تقریبی به مسئله مهدویت باید مورد توجه باشد. آموزش و پرورش باید به ترویج مهدویت بین دانش آموزان اهتمام ویژه داشته باشد.

آیت الله محمدی لائینی برلزوم توجه دستگاه های اجرایی و شهرداری ها و پایگاه های مقاومت بسیج برای آذین بندی شهرها، روستاها و محلات با محوریت نیمه شعبان تاکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا