اخبارتهران

همزمانی آغاز سال تحصیلی جدید با سالروز آغاز امامت امام زمان(عج)

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، به مناسبت همزمانی آغاز سال تحصیلی جدید با سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) و به منظور بررسی زمینه های همکاری بین بنیاد و آموزش و پرورش، جلسه ای با حضور موسوی معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان تهران و معاونین پرورشی ناحیه ۱۸ و ۱۹ آموزش و پرورش شهر تهران و حجت الاسلام نصوری معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد، زهره رجبی مسئول واحد خوهران بنیاد، ابراهیم آقابابایی مدیر بنیاد استان تهران و سیده وحیده حسینی مسئول واحد خواهران بنیاد استان تهران در روز دوشنبه سیزدهم شهریور ماه برگزار گردید.

نصوری معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد در خصوص این جلسه گفت: این جلسه دو محور داشت، محور اول همزمانی شروع سال تحصیلی جدید و آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) و محور بعدی اجرای برنامه مهدوی در طول سال در آموزش و پرورش بود.

وی گفت: در این جلسه مصوب شد که در روز نهم ربیع الاول که مصادف با سوم مهرماه است، جشن های مهر مهدوی آغاز گردد و زنگ عهد و بیعت با امام زمان(عج) در این روز به صورت یکپارچه نواخته شود و برنامه های مهدوی دیگر از جمله تأمین برنامه های نمایشگاهی و رادیو مهدویت به صورت یکپارچه از سوم تا هفدهم ربیع الاول با همکاری بنیاد در مدارس شهر تهران برگزار شود.

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد در ادامه افزود: موضوع بعدی درخواست حمایت و پشتیبانی محتوایی از برنامه های مهدوی در آموزش و پرورش برای دانش آموزان، معلمان و اولیأ بود. همچنین قرار شد طلابی که در قالب طرح امین در مدارس فعال هستند یک دوره آموزش معارف مهدویت را بگذرانند.

نصوری گفت: در خصوص انجام برنامه های مهدوی در طول سال، نشست های تخصصی، پویش ها و مسابقاتی پیش بینی شده که با همکاری بنیاد در آموزش و پرورش انجام بپذیرد.

وی گفت: در انتها برای عملیاتی شدن و پیگیری مصوبات برنامه های نهم ربیع الاول مقرر شد کارگروهی با حضور آموزش و پرورش شهر تهران و حسینی مسئول واحد خواهران بنیاد استان تهران تشکیل شود تا بتوانیم، امسال که آغاز سال تحصیلی با آغاز امامت امام زمان(عج) مصادف شده برنامه های پررنگ مهدوی را با سه رویکرد ترویجی – تعمیقی و تهذیبی اجرایی کنیم.

همزمانی آغاز سال تحصیلی جدید با سالروز آغاز امامت امام زمان(عج)همزمانی آغاز سال تحصیلی جدید با سالروز آغاز امامت امام زمان(عج)همزمانی آغاز سال تحصیلی جدید با سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) همزمانی آغاز سال تحصیلی جدید با سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) همزمانی آغاز سال تحصیلی جدید با سالروز آغاز امامت امام زمان(عج)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا