اخبارخراسان رضوی

جشن روز دختر مهدی یاوران در حرم رضوی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی، جشن روز دختر مهدی یاوران با حضور ۳۰۰ دانش آموز در رواق حضرت زهرا(س) در حرم رضوی ویژه دانش آموزان پایه هفتم و هشتم مدرسه جفایی مشهد در تاریخ بیستم اردیبهشت برگزار شد.

دانش آموزان مدرسه جفایی در طی سال به صورت مستمر با معارف مهدوی آشنا شدند و طی ۹۰ جلسه با حضور الهام پورمحمد کارشناس بنیاد استان سعی شده مجموعه کاملی از مسائل دوران نوجوانی با محوریت محبت و معرفت امام زمان(عج) به دانش آموزان منتقل شود.

جشن پایان سال همراه با جشن روز دختر، با برنامه هایی مانند قرائت قرآن، گفتگو پیرامون عفاف و حجاب، مداحی، و اهدای جوایز در دو مرحله برگزار شد.

نوجوانان مدرسه جفایی طی صحبتهای کارشناس بنیاد استان تصمیم به تقید بیشتر به حجاب گرفتند و در جشن روز دختر مهدی یاوران در حرم رضوی با امام  زمان(عج) عهد بستند که عفاف و حجاب را بعنوان قدمی موثر در زمینه سازی ظهور رعایت کنند و تعداد ۴۷ چادر بعنوان هدیه دریافت کردند.

همچنین طی سال تحصیلی از دانش آموزان خواسته شده بود تا از معارف بیان شده هر جلسه چند جمله از محتوایی که دریافت کرده و به آن عمل کرده اند نوشته و در انتهای جلسات، در قالب جزوه ای به مدرس کلاس تحویل دهند و در این جشن زیبا، به ۵۰ نفر از دانش آموزان به دلیل نوشتن این جزوات ارزشمند هدایایی تقدیم شد.

قهرمانی کارشناس حرم مطهر رضوی در این مراسم از ۴ امری که باید مراقبت کنیم سخن گفت و آنها را رعایت حد و مرزهای الهی، صبر، نماز و عفاف برشمرد.

وی ایمان را به ایمان ظاهری، قلبی و زبانی تقسیم کرد و گفت: هر سه نوع ایمان مکمل هم هستند ایمان ظاهری و رعایت عفاف و حجاب ه نوعی معرف درون و شخصیت من است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا