اخبارمازندران

راهبرد های رسیدن به امام زمان(عج)

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مازندران، حجت الاسلام والمسلمین محمد رضا نصوری در خطبه‌های نماز جمعه چهارم اسفند ماه در ساری ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت مهدی(ع) و راهبرد های انسان منتظر نکاتی را مطرح کرد.

حجت الاسلام نصوری در خطبه اول ضمن دعوت به تقوی الهی با استناد به آیه ۱۱۹ سوره ی توبه یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَ کُونُوا مَعَ الصَّادِقِین َدو راهبرد قرآن برای رسیدن به امام زمان(عج) بیان کرد: اول ایمان هست که انسان منتظر باید ایمان و باور خود را به خدا و رسول خدا محکم تر کند و‌ روز به روز ارتقا دهد و با عمل به باید ها و نباید های دستورات خداوند می تواند خود را توحید محور کند. راهبرد دوم تقوا است، انسان منتظر با پرهیزگاری و دوری از گناه باید ایمان خودرا حفظ کند و در برنامه های زندگی خود شیطان و نفس اماره را وارد نکند. نتیجه ی ایمان و تقوا رسیدن به صادقین است که همان محبت خدا و امام زمان(عج) است.

امام جمعه موقت ساری در خطبه دوم به دعوت مردم به احیای نیمه شعبان و جدی گرفتن اعمال شب نیمه شعبان مثل خواندن زیارت امام حسین(ع) و دعای کمیل پرداخت.

حجت الاسلام نصوری در بخشی دیگر از خطبه دوم تذکراتی به نحوه برپایی جشن های نیمه شعبان بیان کرد که جشن ها نباید مزاحمت خیابانی و صوتی ایجاد کند و با فضاسازی در شهر و خانه‌ و با نصب پرچم های مزین به نام امام زمان(عج) بر سر درب های خانه‌ و محل کار ارادت خود را نسبت به امام زمان(عج) نشان دهیم.

نصوری در پایان همه ی اصناف را دعوت به پویش نذر تخفیف به مردم کرد.

راهبرد های رسیدن به امام زمان(عج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا