اخبارمازندران

نقش جوانان در زمینه‌سازی ظهور

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مازندران، حجت الاسلام والمسلمین محمد رضا نصوری مدیر بنیاد استان در گفت و گو با خبرنگار مهدوی نقش جوانان در زمینه سازی ظهور به مناسبت یازدهم شعبان روز جوان انتظار و مقاومت مطرح کرد.

در ابتدا حجت الاسلام نصوری بیان کرد: ایام جوانی دوران درخشندگی و فروغ زندگی، دوران سرور و شادمانی، ایام قوت و قدرت، زمان نشاط و امید و دوران کار، کوشش، شور و هیجان است. از دیدگاه جوان، مناظر زیبا و چشم‌اندازهای مطبوع و دل‌انگیز بسیار است. روح‌ جوانان لبریز از آمال و آرزو و سرشار از عشق و امید است. بی‌شک جوانان از مهم‌ترین سرمایه یک جامعه به شمار می‌آیند، چون فطرت و طبیعت پاک جوانان همواره با هیجان و پویایی همراه است و طلایه‌دار کاروان خیر، نیکی و سعادت می‌باشد.

وی ادامه داد: در تمام جوامع بشری جوانان سمبل نشاط و بالندگی هستند و تأثیر جوانان در هر جامعه با تحولات عظیم اجتماعی و فرهنگی رابطه مستقیم دارد؛ از این رو جوانان پیوسته مورد عنایت ویژه فرستادگان الهی و مصلحان بوده‌اند. پیشرفت و تعالی هر جامعه در گرو پیشرفت جوانان آن است.در قرآن و روایات از این مقطع زیبای زندگی به عنوان «احسن تقویم» یاد شده است و در روایتی این کلام خداوند متعال (لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنسَانَ فِی أَحْسَنِ تَقْوِیمٍ)؛ را به دروان جوانی تفسیر فرموده‌اند.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)استان افزود: در همه انقلاب‌ها و نهضت‌ها جوانان جایگاه ویژه‌ای دارند. و ارتباطی دو سویه بین قیام‌ها و جوانان است. یعنی هم رهبران قیام‌ها مشتاقند اطرافیان و پیروان جوان داشته باشند و هم جوانان خواستار قیام و انقلابند، از این رو ردپای جوانان در شکل‌گیری همه جریانات دیده می‌شود. بی‌شک در انقلاب جهانی حضرت مهدی(عج) هم نقش جوانان بسیار پررنگ است؛ همان طوری که در ادوار انبیا و اوصیای گذشته این نقش قابل دقت و بررسی است و تاریخ شاهد و گواه مناسبی بر این حقیقت است.

وی با بیان اینکه وظایف اصلی و مهم جوان منتظر معرفت، محبت، اطاعت،فعالیت است گفت: معرفت یکی از مسائل حیاتی و اساسی انسان شناخت، امام عصر(عج)است؛ که مایه رشد و تعالی است. مهدویت نیز معرفت و شناخت می‌طلبد و مهم‌ترین شناخت‌ها در این حوزه عبارت است از: امام شناسی،حق شناسی،آسیب‌شناسی ، محبت تابع معرفت و شناخت است و هرچه شناخت بیشتر شود، محبت شدیدتر خواهد شد قطعاً محبت ورزیدن به امام مهدی(عج) موجب فزونی هدایت می‌شود.

در پایان نصوری مطرح کرد: یکی از زیبایی‌ها و لذت‌های جوانی، گذراندن عمر در اطاعت الهی است که باعث توجه و عنایت ربوبی است. پیامبر مکرم اسلام(ص) می‌فرماید: خداوند جوانی را دوست دارد که جوانی خود را در اطاعت خدا سپری کند. جنبش جوان و فعالیت او در عرصه مهدویت از وظایف اصلی اوست و نقش جوانان در زمینه‌سازی ظهور بر کسی مخفی نیست. جوانان ایران زمین باید این فرصت را غنیمت شمارند؛ زیرا چه بسا جایگاه جوان ایرانی ممتاز باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا