اخبارمازندران

جلسه شورای سیاست گذاری مهدویت استان مازندران برگزار شد

نماینده ولی فقیه: در دنیای امروز جز پناه به مهدی و مهدویت راه دیگری نیست، امام زمان (عج) کسی است که باید به او متوسل شده و به او پناه ببریم

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، جلسه شورای سیاست گذاری مهدویت استان مازندران با حضور نماینده ولی فقیه و مدیران استانی جهت برنامه ریزی فعالیت های مهدوی استان مازندران در سال ۱۴۰۲ در روز سه شنبه ۳۰ خرداد، در دفتر نماینده ولی فقیه برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین نصوری، مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مازندران گزارشی از فعالیت های سال ۱۴۰۱ بنیاد و برنامه های در دست اقدام سال ۱۴۰۲ داد.

حجت الاسلام نصوری گفت: بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مازندران آمادگی دارد با تمام دستگاه های استان جهت برنامه های فرهنگی تابستانه با توجه به منویات مقام معظم رهبری با رویکرد افزایش ایمان و امید در حوزه مهدویت، عفاف و حجاب و فرزند آوری مشارکت کند.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مازندران در ادامه برنامه های در دست اقدام با حوزه علمیه و سپاه از قبیل برگزار کردن دوره تخصصی مهدویت ویژه اساتید حوزه کل استان مازندران، نشست ماهیانه با طلبه های طرح امین جهت نشر فرهنگ مهدویت در مدارس سطح استان، برگزاری دو همایش با موضوع مهدویت در اندیشه علامه مصباح و علامه حسن زاده آملی در تیر ماه، برگزاری دوره غرب و مهدویت برای عموم طلبه های حوزه علمیه و سپاه قبل از شروع سال تحصیلی جدید، برگزاری دوره های کوتاه مدت مهدویت برای طلبه سرباز های سپاه؛ شرح و توضیح داد.

در پایان آیت الله محمدی لائینی ضمن تبریک سالروز شکل‌گیری خانواده حضرت فاطمه(س) و امام علی(علیه اسلام)] گفت: ترویج ازدواج و آسان کردن آن یکی از بهترین راه‌های ترویج مهدویت است، برگزاری جشن‌های کوچه خیابانی و فضاسازی‌های غدیری تا بسیاری از موارد دیگر به تبیین فلسفه ولایت کمک می‌کند. اگر غدیر جان نیفتد قیام امام حسین(ع) نیز خیلی جان نمی‌گیرد، در حق غدیر باید خودمان را آماده برگزاری مراسم غدیری کنیم.

نماینده ولی فقیه در ادامه گفت: در جریان و مسئله مهدویت اقدامات خوبی انجام شده اما نیاز به توجه بیشتر دارد چرا که مهدویت هم ظرفیت آموزشی، پژوهشی و هم ظرفیت فرهنگی بالایی دارد، در بحث مهدویت اگر فقط به بُعد فرهنگی قضیه توجه کنیم یک حرکت احساسی است، اگر هم فقط به بُعد آموزشی توجه کنیم موج آفرینی احساسی در فضای جامعه شکل نمی‌گیرد، از این رو لازم است در کنار آموزش و تعلیم، به بُعد فرهنگی آن توجه کنیم.، ما با جریان مهدویت و فعالیت‌های مهدویت در مدارس، دانشگاه‌ها و غیره می‌توانیم با فتنه‌ها و حرکت‌های کور ضدفرهنگی به‌صورت غیرمستقیم و ریشه ای مقابله کنیم، بنابراین در بنیانگذاری شعباتی از این نهاد در مدارس و دانشگاه‌ها نباید غافل شده و غفلت کنیم. گروه‌هایی که با جریان مهدویت ضدیت دارند، در حقیقت مبارزه با اسلام ناب نامیده می‌شوند، همه آنها مروج بی حجابی‌ها و بی بندوباری‌ها هستند، اینها قبل از جریان رضاخانی بنیانگذاران کشف حجاب‌ها هستند.

وی در انتها اظهار داشت: در دنیای امروز جز پناه به مهدی و مهدویت راه دیگری نیست، امام زمان (عج) کسی است که باید به او متوسل شده و به او پناه ببریم با او می‌توانیم به جنگ جبهه ضد انقلاب اسلامی برویم.

جلسه شورای سیاست گذاری مهدویت استان مازندران برگزار شد. جلسه شورای سیاست گذاری مهدویت استان مازندران برگزار شد. جلسه شورای سیاست گذاری مهدویت استان مازندران برگزار شد. جلسه شورای سیاست گذاری مهدویت استان مازندران برگزار شد.

در پایان جلسه از مسئولین و فعالین کمیته های ستاد شعبانیه در سال ۱۴۰۱ تقدیر و تشکر، و لوح سپاسی جهت یادبود به آنها اهدا شد.

جلسه شورای سیاست گذاری مهدویت استان مازندران برگزار شد.

جلسه شورای سیاست گذاری مهدویت استان مازندران برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا