اخبارمازندران

مهدویت دکترین وحدت بخش/ صلح امام حسن (ع) باشکوه بوده است

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مازندران، حجت الاسلام محمدرضا نصوری در خطبه‌های نماز جمعه چهاردهم مهر ماه ساری با بیان اینکه اندیشه غربی‌ها برای سعادت انسان‌ها به بن‌بست رسیده است، افزود از این رو آنها می‌خواهند که با قرآن و کلام الهی به مقابله بپردازند.

وی با بیان اینکه ما مسلمانان باید روز به روز بیشتر به قرآن و کلام الهی تکیه کنیم، یادآور شد: باید تکیه خود را به دستورات و بایدها و نبایدهای قرآن کریم بیشتر کنیم و با عمل به دستورات قرآن می‌توان اتحاد و همدلی و وفاق بین مسلمانان را افزایش داد.

امام جمعه موقت ساری باور به پیامبر گرامی اسلام را عامل دیگر وحدت بین مسلمانان برشمرد و گفت: یکی از بیشترین موضوعاتی که پیامبر اسلام درباره آن تمرکز کرده‌اند، بحث امامت بوده است و ۵۶۰ روایت در این زمینه وجود دارد.

حجت الاسلام نصوری با بیان اینکه ما مسلمانان باور قطعی نسبت به پیامبر گرامی اسلام و اطاعت از وی داریم، ادامه داد: دستورات پیامبر به عنوان یک نقشه راه برای رسیدن به تعالی و سعادت بشر باید مورد توجه قرار گیرد. گفتمان و دستورات پیامبر(ص) باید در جامعه نهادینه شود و مهدویت نیز می‌تواند محور وحدت مسلمین قرار گیرد. مهدویت به عنوان دکترین وحدت است و مردم در برابر پیامبر گرامی اسلام رسالتی دارند و باید به پیامبر و رسالت وی ایمان بیاوریم.

امام جمعه موقت ساری با عنوان اینکه منتظرین منجی عالم بشریت باید مطیع امام خود باشند ادامه داد کادرسازی و شبکه سازی و عالم پروری مسئله بسیار مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام نصوری به مناسبت سالروز صلح حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام اشاره کرد و گفت: صلح امام حسن علیهم السلام به عنوان پرشکوه‌ترین نرمش قهرمان نانه در تاریخ بوده است.

مهدویت دکترین وحدت بخش/ صلح امام حسن (ع) باشکوه بوده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا