اخبارتهران

همایش مهدویت و انتخابات با حضور مدیرعامل بنیاد در شهرستان ورامین برگزار شد

حجت الاسلام متوسل مدیر عامل بنیاد حضرت مهدی موعود(عج): انتخابات در همه جای دنیا حق مردم است اما در کشور ما غیر از این که حق است یک تکلیف شرعی است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان تهران، در آستانه انتخابات یازدهم اسفند همایش مهدویت و انتخابات از سلسله همایش های معرفتی خورشید دوازدهم با شرکت جمعی از فعالان مهدوی و با حضور حجت الاسلام متوسل مدیرعامل بنیاد، ابراهیم آقابابایی مدیر بنیاد استان تهران و مسئول بنیاد شهرستان ورامین به همراه اعضای شورای اجرائی بنیاد ورامین در شهرستان ورامین برگزار شد.

در این همایش حجت الاسلام متوسل طی سخنان مبسوطی به تشریح اعتقاد جهانی به منجی پرداخت و همگان را برای انجام تکلیف شرعی شرکت در انتخابات دعوت کرد.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به این مهم که مهدویت محور وحدت اهل سنت و شیعه است و یک امر جهانی است و نباید محدود به کشورهای اسلامی باشد اظهار داشت: امام مهدی(عج) در قرآن کریم با القاب بقیه الله به معنی ذخیره خداوند در روی زمین و موعود به معنی آن کسی که خداوند وعده آمدنش را داده است و به تعبیر او خواهد آمد نام برده شده است.

متوسل در ادامه گفت: اهمیت وعده خداوند در آیه ۵۵ سوره نور بیشتر روشن می شود که به صراحت بیان شده خداوند وعده داده است مومنان و صالحان بر زمین حاکم خواهند شد که این وعده تاکنون عملی نشده و برای قیامت هم نیست و معلوم می شود این وعده پس از ظهور و به دست حضرت امام زمان(عج) عملی خواهد شد.

مدیرعامل بنیاد افزود: از ویژگیهای بحث مهدویت محل اتفاق آراء در فرقه های گوناگون اهل سنت است بدین معنی که همه فرقه های اهل سنت معتقدند و در کتابهای مرجع خود به آن اشاره کرده اند که در آخر الزمان فرزندی از نسل پیامبر(ص) ظهور خواهد کرد و منجی جهان بشریت خواهد بود لذا موضوع مهدویت به جهت اعتقاد به منجی که در سایر ادیان هم وجود دارد نبایستی محدود به کشورهای اسلامی شود بلکه باید در جهان مورد توجه قرار گیرد. اعتقاد به مهدویت موجب می شود که انسان به آینده امید وار باشد و در مقابله با سختی ها و مشکلات استقامت کند نمونه بارز امیدواری به آینده را امروز در استقامت مثال زدنی و شگفتانه مردم مسلمان غزه شاهد هستیم که بدون هیچگونه حمایت بین المللی حتی از سوی کشورهای اسلامی و به امید آنکه یک کشور مستقل فلسطینی برای خود داشته باشند اینچنین در مقابل رژیم صهیونیستی می جنگند و استقامت می کنند و هیچگونه اعتراضی به رهبران خود برای وضع موجود ندارند.

ما هم باید به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی که فرمودند: به قله نزدیک شده ایم امیدوار به آینده روشن باشیم و با حمایت از فرمایشات رهبری و نظام روز به روز امید خود را تقویت کنیم که از مصادیق بارز این حمایت شرکت در انتخابات یازدهم اسفند و انتخاب فرد اصلح برای حضور در مجلس و همچنین دعوت دیگران به شرکت در انتخابات می باشد. امروز سلاح مقابله ما با دشمنان برگ رای صحیحی است که به صنودق می اندازیم.

قبل از سخنرانی مدیر عامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) گروه سرود نونهالان بنیاد ورامین با عنوان نسل سلیمانی که در جشنواره سرود وموسیقی فجر جزء ده سرود اول جشنواره شده اند چند سرود با مضامین مهدوی را اجرا کردند که در پایان مورد تشویق مدیرعامل بنیاد قرار گرفتند.

همایش مهدویت و انتخابات با حضور مدیرعامل بنیاد در شهرستان ورامین برگزار شد همایش مهدویت و انتخابات با حضور مدیرعامل بنیاد در شهرستان ورامین برگزار شد همایش مهدویت و انتخابات با حضور مدیرعامل بنیاد در شهرستان ورامین برگزار شد همایش مهدویت و انتخابات با حضور مدیرعامل بنیاد در شهرستان ورامین برگزار شد همایش مهدویت و انتخابات با حضور مدیرعامل بنیاد در شهرستان ورامین برگزار شد همایش مهدویت و انتخابات با حضور مدیرعامل بنیاد در شهرستان ورامین برگزار شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا