اخبارتهرانگفتگوها

تشریح فعالیت های قرارگاه های فرهنگی انتظار استان تهران

سیده وحیده حسینی، مسئول واحد خواهران بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان تهران در گفت و گو با روابط عمومی بنیاد به تشریح فعالیت های قرارگاه های انتظار استان تهران پرداخت.

سیده وحیده حسینی با اشاره به تشکیل ۳۳ قرارگاه فرهنگی انتظار به منظور ارائه آموزش‌های معارف مهدویت اظهار کرد: معارف مهدویت در این قرارگاه ها با اعزام مربیان و از کتاب نگین آفرینش ۱ و ۲ در قالب دوره های مقدماتی و تکمیلی برگزار می شود.

وی با یادآوری اینکه به شرکت کنندگان در این دوره ها، گواهی پایان دوره اعطا می شود، تصریح کرد: در کنار برگزاری دوره های آموزشی برای بانوان، دوره هایی نیز برای کودکان و نوجوانان از کتاب نسیم موعود ۱ و ۲ برگزار می شود.
به گفته حسینی، در کنار جلساتی که به صورت مناسبتی در قرارگاه برگزار می شود، مهدیه کودک نیز دایر است که ضمن نگهداری از کودکانی که مادران آن در دوره های قرارگاه حضور دارند دوره های معرفتی در قالب بازی فکری ویژه کودکان برگزار می کند.

وی یکی دیگر از برنامه های قرارگاه های فرهنگی بنیاد را برگزاری سه شنبه های مهدویت در پارک ها و مدارس برای قشر خاکستری عنوان کرد و یادآور شد: در این برنامه ضمن پذیرایی از حاضران نوای مهدوی پخش می گردد. همچنین نشست های مهدویت نیز در طول هفته به مدت یک ساعت اجرا می شود.

مسئول واحد خواهران بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان تهران به اجرای طرح کمک مومنانه در این قرارگاه ها اشاره کرد و گفت: طرح قربانی گوسفند برای سلامتی امام زمان(عج)، برپایی دعای ندبه و محافل انس با قرآن کریم در جهت تعجیل در ظهور حضرت مهدی موعود(عج) از دیگر برنامه های این قرارگاه ها است.

حسینی با تاکید بر اینکه برنامه های قرارگاه فرهنگی بنیاد مسجد محور است، گفت: طرح تربیت مربی مهدویت نیز از دیگر برنامه های این بنیاد است که تاکنون ۳۰۰ مربی آموزش دیدند و ۱۸۰ مربی نیز در حال حاضر در دوره هایی که برگزار می شود، شرکت می کنند.
مسئول واحد خواهران بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان تهران به برگزاری طرح یاران موعود در مدارس اشاره کرد و گفت: از این مربیان مهدویت در برگزاری طرح یاران موعود استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا