اخبارمازندران

دانشجوی تراز مهدوی از گذشته تا بحال

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مازندران، نشست مهدویت ویژه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان خواهران استان مازندران با حضور حجت الاسلام عبادی از اساتید بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در روز سه شنبه بیست و یکم آذر ماه برگزار شد.

در ابتدا حجت الاسلام عبادی با اشاره به حوادث ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ گفت: دانشجویان روحیه ی ضد استکباری خودشان را با تجمع و اعتراض به سفر معاون رئیس جمهور آمریکا به ایران را نشان دادند که در مقابل حکومت پهلوی ۳ نفر از دانشجویان را به ضرب گلوله به شهادت رساند.

وی با بیان اینکه ماهیت دانشجو ضد استکباری است و باید در مقابل ظلم و فساد بایستد و به سمت عدالت حرکت کند، این نمادی از یک دانشجوی ترازی است که ما در مبانی مهدویت این موارد را پررنگ شده می بینیم. هم مفاهیم ضد استکباری که یک انسان مهدوی باید تقابل با جریان استکبار داشته باشد و هم تقابل با نظام غیر توحیدی مانند نظام طاغوت که در کشورش وجود دارد.

عبادی افزود: معلمی که تفکر مهدوی دارد باید علاوه بر منابع درسی که آموزش و پرورش در اختیارشان قرار میدهد به فکر رشد اخلاقی و معنوی دانش آموزان هم باشد.  معلمی میتواند دانش آموزان را رشد دهد که خودش هم علمیت لازم را داشته باشد. به همین دلیل دانشجویان دانشگاه فرهنگیان باید سطح علمی خودشان را در مباحث مهدویت بالاتر ببرند تا بتوانند در مواجهه با شبهات جریانات ضد اسلامی و ضد تربیتی بچه ها پاسخگو باشند.

وی در پایان تصریح کرد: در حقیقت معلم تراز مهدوی معلمی است که علاوه بر وظیفه ی اداری وظیفه ی اخلاقی هم دارد که تمام تلاشش را می کند تا دانش آموزان به سمت مکتب اصیل اسلام و مهدویت رشد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا