اخبارخراسان رضوی

بزرگداشت ارتحال امام خمینی با محتوای مهدوی

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی، بزرگداشت ارتحال امام خمینی با محتوای مهدوی و یاد بود شهید جمهور و شهدای خدمت با حضور فاطمه طلابکی کارشناس بنیاد استان برگزار شد.

مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی با محتوای مهدوی توسط هیئت دخترانه مه دخت در عصر روز سه شنبه پانزدهم خرداد ماه در مسجد و مجتمع فرهنگی سیدالشهدا علیه السلام قاسم آباد و در جمع صمیمی دختران نوجوان برگزار شد.

در این مراسم در مورد بدرقه پرشور مردم نسبت به مراسم تشییع پیکر شهدای خدمت و حضرت امام(ره) صحبت شد و این سوال که چرا اینقدر این مراسم تشییع شلوغ شد؟ تشییع های باشکوه تاریخ از زمان ائمه تا ارتحال امام(ره) و شهادت شهید سلیمانی و شهید جمهور چه معنایی دارد؟ توسط نوجوانان در قالب کارگاهی و پرسش و پاسخ، مکتوب شد.

پس از بیان و بررسی پاسخ های نوجوانان، نمایشی تک نفره در قالب دو نقش مقابل هم بعنوان طرفدار گفتمان انقلاب اسلامی و مخالف آن پیرامون پاسخ کاملتر به سوال توسط کارشناس مهدوی اجرا شد که محتوای این نمایش از کتاب سایه روشن حجت الاسلام والمسلمین راجی گرفته شده بود.

در این نمایش تفاوت های بنیادی بین تفکر امام و نظام شاهنشاهی در قالب گفتگوی دو نفره و مواردی تاریخی و متقن بیان شد و از محتوای نمایش سوالاتی طراحی و به مسابقه گذاشته شد و در طی نمایش به چند شبهه رایج پیرامون انقلاب اسلامی پاسخ داده شد و درباره آینده انقلاب اسلامی و زمینه سازی برای ظهور حضرت مهدی(عج) و رسالت نوجوانان در این اتفاق جهانی مطالبی گفته شد.

همچنین پخش دو کلیپ کوتاه از زندگی امام(ره) که بیانگر رابطه عارفانه و عاشقانه ایشان با خدا بود و رابطه امت و امام که مدبرانه و در عین حال بسیار صمیمی و نزدیک بود از دیگر برنامه های این مراسم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا