اخبارخراسان رضوی

معارف مهدویت برای منطقه عنصری مشهد بیان شد

معارف مهدویت برای منطقه عنصری مشهد توسط کارشناس بنیاد استان خراسان رضوی همرمان با ایام شهادت امام جواد(ع) بیان شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی، معارف مهدویت برای منطقه عنصری مشهد توسط سمانه میرمحمدی کارشناس بنیاد استان در تاریخ شانزدهم، هفدهم و هجدهم خردادماه و همرمان با ایام شهادت امام جواد(ع) بیان شد.

میرمحمدی در جلسات معارف مهدویت برای منطقه عنصری مشهد از انواع رزق سخن گفت و مهمترین رزق معنوی را شناخت امام علیه السلام دانست و احادیثی را برای اثبات این مهم بیان کرد.

وی شناخت امام منجر را باعث ایجاد حس دوستی و محبت و علاقه نسبت به ایشان شمرد و گفت: این دوستی منجر به اطاعت و الگوپذیری از ایشان می شود.

این کارشناس مهدویت از راههایی که می توان محبت مان به امام زمان(عج) را اثبات کنیم برای مخاطبین خود سخن گفت. میرمحمدی منظور از شناخت امام علیه السلام را فقط شناخت شناسنامه ای نخواند و گفت: شناخت امام به شناخت صفات و ویژگی های امام و شناخت مقام و منزلت و جایگاه ایشان در هستی است.

وی ویژگی هایی که با آنها می توان امام علیه السلام را از مدعیان دروغین تشخیص داد برشمرد و گفت: عصمت، علم لدنّی و افضلیت و همچنین معجزه برای اثبات حقانیت امام علیه السلام استفاده می شود همچنان که معجزه امام جواد علیه السلام برای اثبات حقانیت شان به کار برده شد.

همچنین سخن از شرایط ظهور و اینکه بانوان از یاران خاص و اولیه امام زمان(عج) هستند همراه بیان احادیثی در مورد رجعت کنندگان مرد و زن موضوع دیگر این جلسات بود و به مناسبت سالروز شهادت امام جواد(ع) بیان احادیث و داستانهایی در ارتباط با این امام همام صورت گرفت.

در پایان معرفی بنیاد استان و کتابخانه تخصصی بنیاد بعنوان یکی از راههایی که می تواند برای شناخت امام زمان علیه السلام به ما کمک کند انجام شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا