اخبارخراسان رضوی

آسیب های معارف مهدویت برای طلاب سیستان و بلوچستان در مشهد بیان شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی، آسیبهای معارف مهدویت برای طلاب سیستان و بلوچستان توسط حجت الاسلام والمسلمین محمدهادی رجایی خراسانی مسئول آموزش برادران بنیاد استان خراسان رضوی صبح امروز ۱۳ خردادماه تشریح شد.

چهل نفر از طلاب شهر سیستان و بلوچستان در ایام زیارتی امام رضا علیه السلام، سفر فرهنگی زیارتی مشهد مقدس آمدند که از طریق مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران استان با بنیاد مرتبط شدند و در جلسه ای به کلیاتی از معارف مهدویت پرداختند.

رجایی خراسانی از توقیت، تعجیل، تطبیق، برداشت های ناصحیح از روایات، مکان تراشی بعنوان برخی از آسیبهایی که دامن گیر معارف ناب مهدوی می شود و توجه ویژه طلاب را می طلبد نام برد.

وی راه گرفتار نشدن به این آسیب ها را بیان کرد و گفت: با توجه به رویکرد ضرورت موضوع مهدویت و نیاز به دقت در فهم کامل و جامع این موضوع مهم با مراجعه به منابع اصلی قرآن و روایات می توان به معرفت افزایی و عمق بخشی به عقاید خود پرداخت.

این کارشناس مهدویت افزود: علم به موضوع مهدویت و توجه به آسیبهای آن، برای مواجهه با مدعیان دورغین و فرق انحرافی ضروری است.

وی در پایان، تطبیق گرایی را بعنوان یک آسیب خطرناک که  به اصل مهدویت ضربه می زند برشمرد و طلاب را به تفقه در دین و پیروی از فرمایشات نائب عام امام زمان(عج) فراخواند.

آسیبهای معارف مهدویت برای طلاب سیستان و بلوچستان در مشهد بیان شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا