اخبارخراسان رضوی

برنامه های متنوع بنیاد شهرستان نیشابور تشریح شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی، برنامه های متنوع بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) شهرستان نیشابور تشریح شد.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی نسب، مدیر بنیاد استان در گفتگویی با روابط عمومی از برنامه های متنوع و مستمر بنیاد شهرستان نیشابور خبر داد.

وی از تلاشهای بی وقفه عمارلو و همسر ایشان مرضیه نجفی مسئولین بنیاد نیشابور و همکارانشان در جهت رشد و اعتلای فرهنگ ناب مهدوی در سطوح مختلف مخاطبان شهرستان تشکر و قدردانی کرد.

موسوی نسب فعالیت های این بنیاد را که بصورت مستمر در حال برگزاری است به تفکیک روزهای هفته بیان کرد و گفت: روزهای شنبه هر هفته جلسات مباحثه با موضوعات مهدوی بعدازظهرها ساعت ۵ و نیم تا اذان مغرب برقرار است.

وی از برگزاری دوره های عمومی معارف مهدویت بصورت گسترده در نقاط مختلف شهرستان خبرداد و گفت: روزهای یکشنبه هر هفته در روستای سعید آباد، صبح ها ساعت ۹ تا ۱۰ با محوریت کتاب نگین آفرینش همینطور در خیابان جهاد بلوار سروستان، مسجد امام حسین(ع) با محوریت کتاب نسیم موعود ویژه نوجوانان ۱۴ تا ۱۷ سال و همچنین در مسجد نبی اکرم(ص) اتاق آموزش بنیاد مهدویت، کلاس سرود نوای مهدوی بعدازظهر ها برقرار است و این نوجوانان بصورت مستمر با معارف مهدوی و اعتقادی آشنا می‌شوند و برای مناسبتها و مراسم مختلف آماده اجرای سرود می شوند.

مدیر بنیاد استان، برنامه روزهای دوشنبه این بنیاد را که بیش از دو سال است در حال اجراست آموزش معارف مهدویت ویژه بند نسوان زندان عنوان کرد که با همکاری اداره زندان شهرستان در حال انجام است.

وی ادامه داد: روزهای سه شنبه ها، تدریس دوره عمومی مهدویت در خیابان دانشگاه ۴ ، ساعت ۵ تا ۶ بعدازظهر با محوریت کتاب نگین آفرینش، همچنین در خیابان فلسطین ، صبح ها ساعت ۹/۴۵ تا ۱۰/۴۵ برقرار است.

دوره آموزشی معارف مهدویت با محوریت کتاب نسیم موعود در خیابان گنبد سبز ، صبح ها و در خیابان پویش، بعدازظهرها در حال اجراست.

موسوی نسب برنامه روزهای چهارشنبه ها را چهار مورد خواند و گفت: دوره آموزشی معارف مهدویت با محوریت جلد اول کتاب نگین آفرینش در دو مکان خیابان باغچه بان، بعدازظهرها ساعت ۵ تا ۶ و خیابان ملاصدرا، صبح ها(هفته در میان) در حال برگزاری است.

همچنین در خیابان گنبد سبز، مسجد فاطمه الزهرا(س) حلقه های صالحین بعدازظهرها با محوریت کتاب نسیم موعود تشکیل می شود و در مسجد نبی اکرم(ص) اتاق آموزش بنیاد شهرستان، کلاس اصول عقاید، بعد از نماز مغرب و عشاء بصورت مستمر برگزار می شود.

این کارشناس و پژوهشگر مهدوی برنامه پنجشنبه ها را مرحله دوم دوره عمومی معارف مهدویت در مکان مسجد نبی اکرم (ص) ، صبح ها ساعت ۱۰ تا ۱۱/۳۰ با محوریت کتاب نگین آفرینش جلد دوم دانست.

موسوی نسب دوره عمومی مهدویت در مسجد الهادی(ع) بعدازظهرها را برنامه جمعه های بنیاد شهرستان نیشابور نام برد.

مدیر بنیاد استان در پایان از برنامه های ماهانه خبر داد و گفت: دوره عمومی مهدویت با محوریت جلد اول کتاب نگین آفرینش در دو مکان روستای غار و در خیابان احسان اجرا می شود و در خیابان حکمت، با محوریت کتاب نسیم موعود جلد ۱ و ۲ این دوره آموزشی در حال برگزاری است.

وی از حمایت محتوایی از جلسات روضه خانگی در طول هفته و ماه توسط کارشناسان بنیاد شهرستان نیشابور نیز سخن گفت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا