اخبارخراسان رضوی

بررسی فرقه های معنویت گرا در تربت حیدریه انجام شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی، کارگاه پژوهشی بررسی ابعاد فعالیت های فرقه های معنویت گرای فعال در شهرستان تربت حیدریه توسط حجت الاسلام والمسلمین قدرت پناه مدیر بنیاد شهرستان در تاریخ هفت خردادماه برگزار شد.

قدرت پناه در این جلسه که در جمع طلاب مدرسه علمیه ریحانه الرسول(س) بود به موضوعاتی چون جریان شناسی مدعی دروغین یمانی، مشترکات جریان یمانی با بهائیت، روش جذب، راه های شناخت حجت خدا در جریان یمانی و نقد آن، بیان سوالات بن‌ بستی در نقد جریان یمانی پرداخت.

وی گفت: احمد اسماعیل بصری سرکرده جریان دروغین یمانی در کتاب وصیت مقدس خود می‌نویسد اگر کسی غدیر و تمام آنچه پیامبر خدا قبل از شب وفاتشان بیان کرده اند را بپذیرد ولی این حدیث شب وفات را نپذیرد گمراه است.

این کارشناس مهدویت ادامه داد: این درحالی است که وصیت پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم در روز غدیر و معرفی دوازده وصی و امام تا قیامت در آن روز سبب نزول آیه اکمال دین شد حالا جا دارد از احمداسماعیل و اتباعش پرسیده شود اگر در شب وفات پیامبراکرم صلی الله علیه و آله دین کامل شده است پس چرا آیه اکمال دین در روز غدیر نازل شده و سوال بعد اینکه طبق صریح قرآن دین در روز غدیر کامل شده آیا دینی که کامل است نجات بخش نیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا