اخبارگیلان

سومین جلسه شورای سیاستگذاری بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان گیلان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان گیلان، سومین جلسه شورای سیاستگذاری بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان گیلان با حضور  آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه شهر رشت، آقازاده رئیس مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی و رضایی صوفی معاون استاندار و دیگر اعضای شورا در روز هفدهم آبان ماه در دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان برگزار شد.
در این جلسه ابتدا حجت‌الاسلام والمسلمین حجازی مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان توضیحاتی را در خصوص نحوه ی برگزاری دوره آموزش تربیت مربی معارف مهدویت و اعلام نتایج پذیرفته‌شدگان در آزمون علمی، تجهیز کتابخانه مهدویت استان، درخواست تامین بودجه در خصوص برگزاری دوره تربیت مربی معارف مهدویت سخنانی را بیان کرد.

آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به اهمیت اقامه نمازجماعت در ادارات، دانشگاه‌ها و مدارس گفت: همه ادارات و نهاد‌ها باید تلاش کنند تا نماز جماعت و اول وقت در ادارات نهادینه شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه نظام مقدس اسلامی درصدد تمدن سازی اسلامی است افزود: توجه به فریضه نماز، محوراین تمدن سازی است.

وی همچنین در خصوص فعالیت‌های بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) و هم افزایی بیشتر همه مسوولان برای ترویج بیشتر فرهنگ ناب مهدویت در کشور تاکید کرد.

مرتضی رضایی صوفی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان هم در این نشست با اشاره به گردشگر پذیربودن گیلان بر ضرورت تجهیز نمازخانه ها‌ی بین راهی و باز بودن مساجد شهری هنگام اذان صبح برای اقامه نماز تاکید کرد و افزود: زیبنده استان گیلان نیست که با وجود ورود مسافران بسیار مساجد استان بسته باشد وهمه مسوولان متولی باید در این زمینه دقت لازم را داشته باشند.

سید علی آقا زاده رییس مجمع نمایندگان گیلان درمجلس شورای اسلامی هم در این نشست از آمادگی این مجمع برای حمایت از فعالیت‌های ستاد اقامه نماز استان خبر داد و افزود: ترویج فرهنگ اقامه نماز وظیفه همگانی است.

سپس برخی از اعضاء نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با مصوبات جلسه ارائه نمودند.

شورای بنیاد مهدویت گیلان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا