اخبارگیلان

جلسه شورای مهدویت و اقامه نماز شهرستان املش گیلان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان گیلان، شورای مهدویت و اقامه نماز شهرستان املش با حضور حجت الاسلام رنجبر امام جمعه و آقای مختار رضایی فرماندار شهرستان املش و حجت الاسلام حجازی مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) و ستاد اقامه نماز استان گیلان و دیگر اعضای شورا در روز بیستم مهر ماه در سالن جلسات فرمانداری شهرستان املش برگزار شد.

در ابتدا رضایی فرماندار شهرستان املش و دبیر جلسه ضمن خیر مقدم به حاضرین و اعضای شوراء ترویج نماز در مدارس و دانشگاهها را حائز اهمیت دانست و گفت: امسال هم طبق روال سالهای گذشته جشن تکلیف در مدارس برگزار خواهد شد.

فرماندار املش افزود: جلسات شورای مهدویت و اقامه نماز به صورت مداوم در شهرستان برگزار می شود و مصوبات در دست پیگیری و انجام است و تامبن بودجه جهت تجهیز نمازخانه های بین راهی صورت گرفته و به زودی انجام خواهد شد.

آقای رضایی ترویج مهدویت را یکی از ضرورت های جامعه دانست و از دستگاههای اجرایی شهرستان خواست تا جلسات بیشتری در رابطه با پاسخکویی به شهبات مهدویت برگزار شود.

حجت الاسلام رنجبر امام جمعه و دبیر شورای اقامه نماز نیز گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در زمینه توسعه و ترویج فرهنگ مهدویت و نماز در شهرستان املش و مدارس ارائه نمود و توضیحاتی در مورد شرح وظایف اعضای شورای اقامه نماز ارائه نمود.

در ادامه حجت الاسلام حجازی ضمن تشکر از امام جمعه و فرماندار شهرستان املش در برگزاری به موقع جلسات گفت: شهرستان املش ریشه مذهبی در دوران قبل و بعد از انقلاب دارد و علمای بزرگی چون آیت ا.. املشی از این خطه برخاستند لذا از مردم و مسئولین شهرستان املش انتظار است توجه ویژه ای به ترویج و توسعه فرهنگ نماز داشته باشند و همواره یارو و یاور نماز و مهدویت در جامعه باشند.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان گیلان بیان کرد: جهت اقامه نماز در مدارس را با کمبود روحانی در شهرستانها مواجه هستیم لذا از فرماندار محترم تقاضا داریم طی نامه ای به دستگاههای اجرایی آنها را موظف نماینده تا حداقل هفته ای یک بار روحانی مستقر در ادارت را جهت برپایی نماز ظهر و عصر به مدارسی که آموزش و پرورش شهرستان مشخص نموده اعزام نمایند و همچنین بخشنامه ۲۰ دقیقه وقت فضیلت نماز را در دستگاه ها و ادارت رعایت نمایند.

حجازی افزود: تبلیغ درباره امام زمان(عج) با توجه به شزایط امروزی جامعه جهانی چه بسا بالاتر از ترویج نماز است. باید در فضای مجازی که به راحتی و ارزان در اختیار نسل جوان است تبلیغات کرد که در این زمینه از دشمنان اسلام عقب هستیم. بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) نیز در همین زمینه است که توسط حجت الاسلام قرائتی و با موافقت شخص مقام معظم رهبری تشکیل شده است.

حجازی ادامه داد: یکی از کارهای بزرگ بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) تالیف و تدوین کتاب در زمینه ظهور و پاسخگویی به شبهات مهدویت و در راس همه این فعالیت ها تربیت مربی معارف مهدویت است و این کار در حال شکل گیری و انجام است و به تمامی استان ها و شهرستانها ابلاغ شده و طی هفته جاری اساتیدی از مرکز تخصصی مهدویت قم جهت تدریس و تعلیم داوطلبین ترتیبت مربی مهدویت به استان گیلان خواهند آمد و به افراد آموزش دیده در پایان دوره مدرک معتبر جهت تدریس معارف مهدویت اعطاء خواهد شد.

در پایان در این جلسه حکم انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین رنجبر امام جمعه شهرستان املش توسط مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان گیلان به وی اهداء شد.

جلسه شورای مهدویت و اقامه نماز شهرستان املش گیلان برگزار شد

جلسه شورای مهدویت و اقامه نماز شهرستان املش گیلان برگزار شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا