آذربایجان غربیاخبار

نماز جمعه های مهدوی در شهر ارومیه

در طی رایزنی های انجام گرفته توسط مدیر بنیاد استان آذربایجان غربی با دفتر امام جمعه ارومیه و ستاد برگزاری نماز جمعه این شهر توافق شده که مباحث مهدویت در سخنرانی های قبل از خطبه توسط اساتید بنیاد جهت آشنایی عموم مردم با مباحث مهدویت و زمینه سازی ظهور ارائه شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان آذربایجان غربی، نماز جمعه های این شهر با بیان مباحث مهدوی با هدف زمینه سازی ظهور، جان و رنگ مهدوی گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین میرزایی که جزء اولین سخنرانان مهدوی نماز جمعه بود در ابتدا به بیان لزوم طرح مباحث مهدوی در زمینه های اعتقادی، فرهنگی، تاریخی و اجتماعی پرداخت.

وی بیان داشت: مهمترین نکته در مبحث مهدویت این است که ما به عنوان منتظر واقعی باید بدانیم که اصلی ترین وظیفه ما در دوران غیبت چیست؟ چرا که اگر این وظیفه درست تبیین نشود باعث ایجاد برخی تفکرات نادرست در جامعه می‌شود ‌‌‌‌‌مثل قائل بودن به تقیه یا به اینکه در دوران غیبت وظیفه ای بر عهده کسی نیست و این همان دیدگاه حجتیه می باشد که فقط قائل به خواندن دعا می باشند و در تفکراتشان با جامعه کاری ندارند.

میرزایی در ادامه گفت: پس اصلی ترین وظیفه ما زمینه سازی برای ظهور است چرا که اگر زمینه سازی صورت نگیرد و اگر مردم آمادگی لازم را نداشته باشند حاکمیتی تشکیل نخواهد شد. پس باید تمام راه‌هایی که نیاز است حاکمیت الهی تحقق یابد باید محقق شود.

مدیر بنیاد استان در انتها به دلایل اصلی دشمنی و توطئه دشمنان اسلام پرداخت و بیان داشت: دشمن با سه عامل تهدید، تحریم و تحریف در صدد ضربه زدن به نظام و انقلابی است که متصل به انقلاب مهدوی می باشد. میرزایی ضمن تبیین هر کدام از این توطئه‌ها و راه های دشمن، گفت: طبق بیانات و تاکیدات مقام معظم رهبری وظیفه هر کدام از ما پا نهادن در امر جهاد تبیین در تمام عرصه ها جهت تمدن سازی نوین می باشد.

جمعه های مهدوی در ارومیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا