اخبارسیستان و بلوچستان

مراسم گرامیداشت آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) در مساجد زاهدان برگزار شد

مراسم گرامیداشت نهم ربیع الاول در مسجد حضرت ابوالفضل(ع)، الغدیر و حضرت علی اصغر(ع)زاهدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان سیستان و بلوچستان، بمناسبت خجسته سالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) مراسم جشنی با عنوان جوان انقلابی زمینه ساز ظهور در محل مسجد حضرت ابوالفضل(ع) و مسجد الغدیر و حضرت علی اصغر(ع) زاهدان در شامگاه دوشنبه سوم مهرماه برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام صبوحی روحانی اعزامی از مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم اظهار داشت: در زمان امام عصر(عج) اتفاقاتی رخ می دهد که همه چیز در عالم تغییر می کند، برکات آسمان و زمین بر مردم سرازیر می شود، امنیت جانی بر مردم حاکم می شود و امنیت روانی بر همه جامعه برقرار می شود.

وی با بیان فرازی از دعای عهد که امام می فرمایند”اللهم انی اجدد له فی صبیحه یومی هذا و ما عشت من ایامی عهدا و عقدا و بیعه له فی عنقی…” در بحث بیعت اشاره به حضرت زهرا(س) داشتند که حضرت تمام وجودش را برای حضرت علی(ع) نثار می کند شبانه درب خانه مهاجرین و انصار می رود و ایشان را دعوت به بیعت با امیرالمومنین(ع) می کنند، بیعت با امام عصر(عج) این گونه است.

وی در ادامه وظائف منتظران را بیان کرد و اظهار داشت: خودمان را از لحاظ روحی آماده کنیم، باید منتظر باشیم، انتظاری که همراه با تقوا و کسب فضائل اخلاقی باشد. از نظر جسمی آماده باشید، جامعه منتظر جامعه مجاهدان در راه خدا هستند وی اشاره ای به هفته دفاع مقدس داشت و افزود: در دفاع مقدس سه کار انجام می شد ” جذب نیرو، آموزش و گروهی هم به عنوان امدادگر” در بحث جهاد تبیین به فرموده مقام معظم رهبری هرسه را نیاز داریم.

مراسم گرامیداشت نهم ربیع الاول مسجد حضرت ابوالفضل(ع) زاهدان
مراسم گرامیداشت نهم ربیع الاول مسجد حضرت ابوالفضل(ع) زاهدان

مراسم گرامیداشت نهم ربیع الاول مسجد حضرت علی اصغر زاهدان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا