اخبارسیستان و بلوچستان

کارگاه آموزشی غرب و مهدویت در دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج ) استان سیستان و بلوچستان، کارگاه آموزشی غرب و مهدویت با حضور جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی روز چهارشنبه نهم خرداد ماه در سالن علامه دانشگاه برگزار شد.

در این جلسه شهریاری از اساتید مهدوی استان گفت: غرب ما را مطالعه می‌کند، غربی که از رنسانس آمده و به سمت تکنولوژی رفته است و برخی از کشورها را غارت می کند تا سرمایه اولیه را به دست آورد می گوید ما نیاز به دین نداریم و می توانیم خودمان را بدون دین مدیریت کنیم و به جلو برویم.

وی افزود: زیر لایه های این تفکرات یک سری موضوعات وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. شهریاری عنوان کرد: غربی ها مستشرقینی مانند گلزیهر و هانری کوربن فرستاده بودند تا اسلام را مطالعه کنند، اسلام را بشناسند که چه دینی است و چه اعتقاداتی در آن وجود دارد، چه موضوعاتی برایش اولویت دارد و چه آینده‌ای را متصور است.

وی افزود: ما در غرب دکترای ادیان شناسی داریم که ادیان را مورد مطالعه قرار می دهند تا بفهمند در سایر ادیان چه خبر است. سپس به بیان کارهای مستشرقینی مانند هانری کوربن و گلزیهر پرداخت و گفت: هانری کوربن مستشرقی بود که آمد و دین ما را مورد مطالعه قرار داد و با مراجعی مانند آیت الله طباطبایی آشنا شد و به امام زمان(عج) علاقه مند شد گرچه نگاهش فرق می کرد.

وی در ادامه توضیحاتی درباره آیه ۳۳ سوره مبارکه توبه ارائه و اظهار داشت: این آیه به همین صورت در آیه ۹ سوره مبارکه صف و آیه ۲۸ سوره مبارکه فتح آمده است، که می‌گوید دین ما بر همه ادیان غلبه خواهد کرد، این آیه در گلوی غرب گیر کرده است.

شهریاری عنوان کرد: آن‌ها فقط روی ما کار نمی کنند بلکه روی تمام شرق کار می کنند تا غربی شوند. سپس عکسی از مارکو روبیو را نشان داد که برای تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری به کارولینای جنوبی می رفت و کتاب هایی در دستش بود که می توانست آن ها را در کیفش بگذارد اما نگذاشت تا خبرنگاران عکس کتابها را بگیرید یکی از این کتاب ها، کتاب امام دوازدهم بود.ربط این کتاب به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و رأی جمع کردن این است که او با این کارش می گوید من حواسم به آن امامی که قرار است بیاید و شما را از بین ببرد هست و من با او مبارزه می کنم.

مدرس مهدویت در ادامه توضیحاتی راجع به پروتستان و صهیونیسم مسیحی بیان و افزود: دعوای غرب با شرق فقط و فقط سر منابع نیست بلکه یک مسئله بزرگتری به نام باور به منجی موعود است یعنی دعوا سر دین و سر باورهای دینی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا